III Niedziela Wielkiego Postu – 12 III 2023 – Kluszkowce

 1. Dziękujemy za udział  w rekolekcjach parafialnych a także strażakom OSP Kluszkowce za zabezpieczenie trasy drogi krzyżowej.
 2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne a puszka na cele misyjne. Dzis tez o godz. 16,30 nabożeństwo Gorzkich żali  z kazaniem pasyjnym. Tradycyjnie taca z nabożeństwa przeznaczona jest na dekoracje i kwiaty do Bożego Grobu , a po nabożeństwie  Msza św. wieczorna.  
 3. W tym tygodniu zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa w środę 15 marca na ostatni już tydzień nowenny przed uroczystością św. Józefa oblubieńca NMP. Jak w każdą środę wieczorem Msza święta z okolicznościowym kazaniem a po mszy świętej kolejny dzień nowenny przy ołtarzu św. Józefa. Prośby i podziękowania można składać przy jego ołtarzu w bocznej kaplicy. W czwartek droga krzyżowa dla dzieci o 17,oo  a w piątek dla dorosłych.
 4. W 17 marca w piątek naszym kościele całodzienna adoracja Pana Jezusa. Adoracja wg. porządku : od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna , Przedszkolaków  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska,    od 9-10  Zielona i Wżarowa  od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , od 11-12 Pienińska , Stylchyn, Szkolna ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka , od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka  od 16-17 Kamieniarska ,  Gospodarcza  Modrzewiowa , o 17,15  koronka do Bożego Miłosierdzia i procesja.
 5. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki  wielkanocne i świece  tzw paschaliki , cena 10,00. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii.
 6. Do związku  małżeńskiego przygotowują się: Klaudia Bałuk, panna z Kluszkowiec i   Andrzej  Wolski , kawaler z Mizernej, zapowiedź pierwsza. Kto by znał przeszkody do tego związku w sumieniu jest zobowiązany zgłosić je w urzędzie parafialnym.   
 7.  Wójt Gminy Czorsztyn zachęca do wypełnienia ankiety dotyczącej strategii Rozwoju Gminy do 2030 roku. W tym celu potrzebne jest zaangażowanie mieszkańców gminy dotyczących sytuacji społecznej ,gospodarczej , przestrzennej Gminy. Ankiety są do pobrania na stronie internetowej Urzędu Gminy lub wersja papierowa u Sołtysa lub w Urzędzie Gminy.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bańka Zofia , Kaczmarczyk Agnieszka ,Bednarczyk Jadwiga , Chryc Beata. W kaplicy: Batkiewicz Anna ,Siedlarczyk  Zofia .  
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl

Komunikaty :

 1. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, zaprasza  maturzystów i uczniów szkół średnich na dni otwarte uczelni które będą  23 marca br. Podczas Dnia Otwartego młodzież pozna ofertę dydaktyczną nowotarskiej Uczelni, wysłucha interesujących prelekcji, weźmie udział w warsztatach, prezentacjach dotyczących poszczególnych kierunków studiów oraz zwiedzi infrastrukturę Uczelni.
 2. Nadleśnictwo  Krościenko zwraca się z apelem o nie wypalanie suchych  traw na pastwiskach ,przydrożnych rowach , szlakach turystycznych  .Praktyka wypalanie traw nie poprawia żyzności gleby ,może być tez cofnięta dopłata unijna a przede wszystkim jest wykroczeniem  karnym  za które grożą konsekwencje  jak areszt  czy  grzywna .
 3. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.