II Niedziela Wielkiego Postu – 5 III 2023 – Kluszkowce

  1. Przeżywamy nasze Parafialne Wielkopostne Rekolekcje ,które rozpoczęły się wczoraj ,  niech ten czas dany nam przez Bogu przyniesie dobry owoc w naszym życiu. Dziś na wszystkich mszach świętych nauki ogólne. O godz.9.30  rozpoczęcie rekolekcji szkolnych. Gorzkie żale będą o godz.16,30/zmiana czasu , na prośbę wiernych/. Jutro msze św. o. godz. 6.30 i 17,30 po mszy świętej wieczornej nauki dla małżonków. Wtorek już zakończenie , taca przeznaczona będzie dla rekolekcjonisty. W kaplicy będzie msza św. o godz. 7.30 dla starszych i chorych z sakramentem namaszczenia. Program rekolekcji na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii a także na kartkach przy wyjściu z kościoła. Serdecznie wszystkich zapraszamy Nie zmarnujmy tego czasu.
  2. Dziękujemy za ofiary złożone  w ubiegłej niedzieli na ogrzewanie kościoła kwoty 33450,00 zł. Za m-c luty jest już do zapłacenia kolejna faktura wysokości 26,425 zł. Musimy wiec oszczędnie ogrzewać i dbać by drzwi wejściowe zamykać a nie tylko przymknąć za sobą.
  3. W tym tygodniu zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa w środę 8 marca na kolejny tydzień nowenny przed uroczystością św. Józefa oblubieńca NMP. Jak w każdą środę wieczorem Msza święta z okolicznościowym kazaniem a po mszy świętej kolejny dzień nowenny przy ołtarzu św. Józefa. Prośby i podziękowania można składać przy jego ołtarzu w bocznej kaplicy. W czwartek droga krzyżowa dla dzieci o 17,oo  a w piątek dla dorosłych.  
  4. W przyszłą niedzielę 12. 03 podczas mszy świętej o godzinie 9.30 będzie miało miejsce poświęcenie i rozdanie książeczek do nabożeństwa dzieci przygotowujących się do I komunii świętej. Po mszy spotkanie rodziców. Z racji niedzieli misyjne Ad Gentes po mszach świętych będzie zbiórka do puszek na ten cel .
  5. Jak co roku Caritas rozprowadza baranki  wielkanocne i świece  tzw paschaliki , cena 10,00. Do nabycia w zakrystii lub w kancelarii.
  6.  Wójt Gminy Czorsztyn zachęca do wypełnienia ankiety dotyczącej strategii Rozwoju Gminy do 2030 roku. W tym celu potrzebne jest zaangażowanie mieszkańców gminy dotyczących sytuacji społecznej ,gospodarczej , przestrzennej Gminy. Ankiety są do pobrania na stronie internetowej Urzędu Gminy lub wersja papierowa u Sołtysa lub w Urzędzie Gminy.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Jandura Katarzyna, Małgorzata Bańka , Kuruc Stanisława ,Joanna Plewa. W kaplicy: Kowalczyk Irena ,Leśnicka Krystyna.  
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
  9. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, zaprasza  maturzystów i uczniów szkół średnich na dni otwarte uczelni które będą  23 marca br. Podczas Dnia Otwartego młodzież pozna ofertę dydaktyczną nowotarskiej Uczelni, wysłucha interesujących prelekcji, weźmie udział w warsztatach, prezentacjach dotyczących poszczególnych kierunków studiów oraz zwiedzi infrastrukturę Uczelni.
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.