V Niedziela Wielkiego Postu – 21 III 2021 – Krośnica

  1. Liturgia V niedzieli Wielkiego postu zbliża nas bezpośrednio do przezywania Meki Pańskiej. Mówi nam o tym symbolika zasłoniętych krzyży.
  2. Dzisiaj po każdej mszy świętej trwa zbiórka do puszek na pilną rehabilitację  i leczenie naszej parafianki. Prosimy o hojne wsparcie. Dziękujemy tez za złożone ofiary na tacę w ub. niedzieli na potrzeby parafii kwoty 2632,5 zł.
  3. Przypominamy o trwającej pandemii koronawirusa, dlatego prosimy o zachowanie odległości zwłaszcza w ławkach, zakładania maseczek w kościele  i dezynfekcji rąk. W kościele może być jednorazowo na Mszy Świętej do osób.
  4. Zapraszamy w tym tygodniu na Drogę Krzyżową w piątek, a w niedzielne popołudnie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje grobu Pańskiego. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  5. Od 19 do 25 marca trwa w kościele tydzień modlitw o ochronę życia. W czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godz. 8:00 i 17:00. Taca przeznaczona jest na Fundusz Życia w naszej diecezji. Jest to także dzień świętości życia. Zachęcamy do podjęcia  w tym dniu duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitwą dziecka w łonie matki, aby miało szansę na narodzenie.
  6.  Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie Palm na każdej Mszy Świętej.
  7. Nabożeństwo szkaplerzne w sobotę o godzinie 16:00
  8. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.