IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 III 2021 – Krośnica

 1. Dzisiejsza IV niedziela Wielkiego Postu nazywana jest w liturgii „niedzielą radości”, ponieważ w pośrodku okresu przygotowania do Wielkanocy uświadamiamy sobie radosna prawdę że Bóg jest miłosierny.
 2. Dziękujemy za udział w kończących się dzisiaj parafialnych rekolekcjach wielkopostnych. Mimo trudnego czasu, zagrożenia epidemiologicznego wiele osób z korzystało z rekolekcji. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. O godz. 15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Zali i Mszę Świętą o godzinie 16:00
 3. Zapraszamy w tym tygodniu na Drogę Krzyżową w piątek, a w niedzielne popołudnie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15:00. Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje grobu Pańskiego. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki do nabycia w zakrystii w cenie jednego posiłku dla potrzebującego.
 5. Spotkanie klasy 6 w ramach przygotowania do bierzmowania w poniedziałek po Mszy Świętej.
 6. Spotkanie klasy 7 w ramach przygotowania do bierzmowania w czwartek po Mszy Świętej.
 7. W piątek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP z dodatkową mszą św. o godz. 8:00.
 8. U ministrantów do nabycia jest kolorowania książeczka z obrazkami nt. wielkiego tygodnia cena 5 zł.
 9. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 10. W tym tygodniu zostały zamontowane nowe przęsła ogrodzenia, w części od budynku o. Leona do narożnika, koszt wykonania oraz montażu tych przęseł to 15000 zł. Bóg zapłać za wasze ofiary dzięki którym jest możliwość dokończenia pozostałej części ogrodzenia.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Dlatego zwracamy się z prośbą by dokonać takiego odpisu np. dla Caritasu, Radia Maryja, Przytuliska SS. Albertynek w Grywałdzie, pana Andrzeja Tkaczyka, na leczenie chorych dzieci, czy na kształcenie młodzieży i dzieci związanych z naszym zakonem. Ulotki do pobrania przy wyjściu z kościoła na stoliku…
 14. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona kwesta do puszek na pilną i konieczną rehabilitację aby powstrzymać rozwój choroby , która potrzebuje nasza parafianka. Prosimy o hojne wsparcie.
 15. W związku z ostatnimi wydarzeniami Sołtys oraz Radni informują, iż środki które zostały zebrane na terenie Sołectwa na rzecz mieszkańców poszkodowanych w pożarze w listopadzie zeszłego roku, zostały przekazane członkom rodziny po ustaleniach z poszkodowanym gospodarzem, celem ich zabezpieczenia na ocieplenie domu wiosną tego roku, gdy tylko pogoda pozwoli podjąć takie działania.
 16. W ostatnim czasie z Krośnicy odeszła do wieczności śp. Stanisława Bielawska. Dobry Jezu…
 17. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom zwłaszcza Józefą oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.