III Niedziela Wielkiego Postu – 7 III 2021 – Krośnica

1. Dzisiejsza kwesta do puszek przeznaczona jest Fundusz misyjny Ad Gentes. Dziś także o godz. 15 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Zali. Dziękujemy tym, którzy uczestniczą w liturgii w strojach góralskich
  2. W piątek rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Stefan Skórnóg OCD. Plan rekolekcji jest następujący: w piątek i sobotę nauki rekolekcyjne będą na dwóch Mszach Świętych, o godzinie 8:00 i 17:00. W niedzielę nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie 8:30, 11:00 i 16:00. Ze względu na okres pandemii rekolekcje tylko z naukami ogólnymi.
  3. Zapraszamy w tym tygodniu na Drogę Krzyżową w piątek, a w niedzielne popołudnie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15:00.Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje grobu Pańskiego. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki do nabycia w zakrystii w cenie jednego posiłku dla potrzebującego, a także skarbonki Caritas do rodzinnego oszczędzania w okresie Wielkiego Postu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będą wsparciem dla potrzebujących, które przyniesiemy do kościoła w święto patronalne Caritasu tj. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego jako dar miłosierdzia.
  5. W przyszłą Niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego kościoła.
  6. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł dla dzieci do kolorowania książeczka z obrazkami nt. wielkiego tygodnia cena 5 zł, a także nowy numer miesięcznika Idźcie do św. Józefa cena 8 zł.
  7. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  10. Druhowie OSP Krośnica pragną złożyć wszystkim Paniom moc najserdeczniejszych życzeń z okazji Dnia Kobiet, wszystkiego co najlepsze, abyście były zawsze darzone szacunkiem przez mężczyzn, wiele wyrozumiałości dla nas oraz aby spełniły się Wasze najskrytsze marzenia.
  11. Nadleśnictwo Krościenko n/D zwraca się z prośbą o zaniechania wypalania suchych traw i pozostałości roślinnych przez mieszkańców naszego terenu. Złamanie tego zakazu grozi wysokimi karami.
  12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.