II Niedziela Wielkiego Postu – 28 II 2021 – Krośnica

 1. Dzisiejsza niedziela w kościele przeżywana jest jako Niedziela Ad Gentes – niedziela misyjna. Modlitwą, postem i ofiarą wspieramy misjonarzy pracujących z dala od ojczyzny, nieraz w skrajnych warunkach bytowych. W przyszłą niedziele będzie kwesta do puszek na fundusz misyjny. 
 2. W tym tygodniu, w czwartek 4 marca święto św. Kazimierza, Patrona naszej diecezji.
 3. Ponadto w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań, w piątek do Serca Pana Jezusa. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne kościoła, również w piątek spowiedź od godziny 15:30. W sobotę odwiedziny chorych od godziny 8:00, równocześnie zaczynamy od ulic: od góry o. Leona i od końca Nowotarskiej. W sobotę także jest możliwość spowiedzi zaliczanej do pierwszopiątkowej od godziny 15:30 ( taka możliwość będzie już, w każdą pierwszą sobotę ). W tym dniu również będzie adoracja NSPJ i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16:00. W pierwszą niedzielę miesiąca proszę o uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich i zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.
 4.  Zapraszamy w tym tygodniu na Drogę Krzyżową w piątek, a w niedzielne popołudnie na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.00 i Mszę Świętą o godzinie 16:00. Taca z gorzkich żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje  grobu Pańskiego. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i  świece tzw. paschaliki do nabycia w zakrystii w cenie 10 zł. a także skarbonki Caritas do rodzinnego oszczędzania w okresie Wielkiego Postu. Zaoszczędzone  w ten sposób pieniądze będą wsparciem dla potrzebujących które przyniesiemy  do kościoła w święto patronalne Caritasu tj. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego jako dar miłosierdzia.
 6. Jutro, w poniedziałek, po Mszy Świętej, spotkanie rodziców i dzieci z klasy 6 w ramach przygotowania do bierzmowania.
 7. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł.
 8. W każdą środę wieczorem w naszym kościele nabożeństwo do św. Józefa. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem naszego patrona do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 11. W imieniu rodziny dziękujemy za wsparcie leczenia i rehabilitacji małego Wiktora w ub. niedzielę w wysokości 1720 zł.
 12. Wójt gminy Krościenko nad Dunajcem informuje, że jest jeszcze możliwość skorzystania z dotacji na wymianę starych kotłów. Osoby zainteresowane uzyskaniem dotacji proszone są o kontakt z Urzędem gminy.
 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.