Niedziela Palmowa – 28 III 2021 – Krośnica

 1. Rozpoczynamy święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia ostatnie dni życia Jezusa. Niedziela Palmowa przypomina Jego uroczysty wjazd do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Dziś o godzinie 15 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu
 2. Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłym tygodniu na rehabilitacje i leczenie oraz wszelkie inicjatywy podejmowane na ten cel dla naszej parafianki. Z kwesty do puszek zebraliśmy kwotę 1140 zł.
 3. Zegar Męki Pańskiej – inicjatywa modlitewna na Triduum Paschalne, które rozpocznie się w Wielki Czwartek od godziny 17.00. Potrzeba przynajmniej 24 osoby aby podjęły się adoracji i rozważania Meki Pańskiej przez jedną godzinę wyznaczonym sobie czasie. Może się zgłosić więcej osób ale minimum 24 zapisy do środy.
 4. Odwiedziny chorych w Wielki Poniedziałek od godziny 8:00, równocześnie zaczynamy od ulic: od góry o. Leona i od końca Nowotarskiej.
 5. Jeśli są osoby, które mógłby zaangażować się w liturgię najbliższych dni poprzez śpiew, czy czytanie, proszę o zgłoszenie się, dodatkową motywacją może być fakt, że miejsce w kościele dla tych osób jest gwarantowane.
 6. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu: w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę od godziny 15:30 do Mszy Świętej, a także po niej. Wielki Czwartek od 8.00 do 10.00 i od 16:00 do 17:30 oraz po liturgii. W Wielki Piątek od 8.00 do 10.00 oraz od 16:00 do 18:00, a także po liturgii. Wielka Sobota pomiędzy święceniem pokarmów, oraz od 18:00 do 19:00 i po Wigilii Paschalnej.
 7. W związku z wprowadzeniem restrykcji sanitarnych w naszym kościele jednorazowo może przebywać 23 osoby. Od Wielkiego Czwartku miejsca w kościele będą wyznaczone i tam proszę zajmować miejsce, po zajęciu wyznaczonych miejsc pozostali mogą przebywać tylko na zewnątrz. Pamiętamy również o zasłanianiu twarzy oraz dezynfekcji. Transmisję na żywo, liturgii z naszego kościoła, można obejrzeć na każdym komputerze, tablecie czy smartfonie ze strony: https://www.facebook.com/ecclesiaKrosnica/live/ 
 8. W zakrystii do nabycia są jeszcze baranki oraz paschaliki, które można użyć do Liturgii Wielkiej Soboty, zaświecić przy śniadaniu wielkanocnym, a później zapalić na grobie najbliższych.
 9. Triduum Paschalne: Wielki Czwartek – 1 kwiecień – pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Z racji reżimu sanitarnego liturgia Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana dwa razy – o godzinie 17:30 oraz 19:00 po drugiej Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy” adoracja do 23.00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wielki Piątek – 2 Kwiecień to dzień męki i śmierci Jezusa na krzyżu. O godzinie 18.00 Droga Krzyżowa a po niej o godzinie 19:00 Liturgia Męki Pańskiej – adoracja przez oddanie pokłonu. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja do godziny 23.00. Wielka Sobota – 3 Kwiecień to dzień spoczynku Jezusa w grobie, Jego zejścia do otchłani, to dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie. Od godziny 8.00 w kościele Adoracja Pana Jezusa w grobie. Święcenie pokarmów od godziny 8:00 do 13:00 na schodach przed kaplicą pogrzebową, co 20 minut. O godzinie 19.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej na liturgię prosimy o przyniesienie świec. W kaplicy o godz. 18.   
 10. Niedziela Zmartwychwstania – Msza Rezurekcyjna o godzinie 6.00 rano z procesją, kolejne Msze Święte o godzinie 8:30, 11:00, 16:00.
 11. U ministrantów jest do nabycia świąteczny numer gazety Dobra Nowina.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 14. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.