Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4 IV 2021 – Krośnica

 1. Tegoroczne Święta zostały znowu naznaczone naszą obawą o zdrowie i życie nas wszystkich. W tym wyjątkowo trudnym czasie jeszcze bardziej niż zwykle kierujmy nasze oczy na Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.  W imieniu naszej karmelitańskiej wspólnoty na święta Wielkanocne życzymy wszystkim Parafianom, Gościom, Dobrodziejom gromadzących się w naszym kościele by Zmartwychwstały Pan Jezus, pełen mocy obficie obdarzał swoimi łaskami, a czas Wielkiej Nocy przezywany w nadziei zmartwychwstania pod opieką św. Józefa, obfitował radością i pokojem płynącym od Chrystusa, zwycięzcy śmierci, piekła i szatana. Niech nadzieja jaką cieszyli się Apostołowie, widząc Zmartwychwstałego Pana promienia  Was i wasze rodziny i bliskich.
 2. Dziękuję za przygotowanie świątecznej dekoracji – ciemnicy i grobu – Pani Celinie Jaworskiej. Dziękuję służbie liturgicznej, scholi, pani Kindze Babiak naszej organistce, Panu Marianowi, strażakom, a także tym wszystkim którzy uczestniczyli w Triduum Paschalnym, także poprzez transmisję online z naszego kościoła.
 3.  W intencji wszystkich Parafian i Dobroczyńców naszego kościoła stanie odprawiona Msza rezurekcyjna.
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja z procesja będzie o godz. 6,00 rano bez udziału feretronów , figur i sztandarów. W zależności od pogody procesja będzie na zewnątrz lub w środku kościoła. Msze św. wg porządku niedzielnego o 8:30, 11:00 i 16:00.
 5. Jutro drugi dzień Świat Wielkanocnych. Tradycyjnie w tym dniu składane ofiary na tacę  w kościołach przeznaczone są na wsparcie katolickich uczelni w naszym kraju. Msze św. wg porządku niedzielnego o 8:30, 11:00 i 16:00.
 6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. W tym dniu przynosimy do kościoła rodzinne skarbonki wielkanocne, którzy oszczędzali i odmawiali sobie wielkim poście przyjemności,  by w czasie ofiarowania złożyć swój dar przed ołtarzem.
 7. W związku z wprowadzeniem restrykcji sanitarnych w naszym kościele jednorazowo może być 23 osoby. Miejsca w kościele są wyznaczone i tam proszę zajmować miejsce, po zajęciu wyznaczonych miejsc pozostali mogą przebywać tylko na zewnątrz. Transmisję na żywo, liturgii z naszego kościoła, można obejrzeć na każdym komputerze, tablecie czy smartfonie ze strony: https://www.facebook.com/ecclesiaKrosnica/live/ 
 8. U ministrantów jest do nabycia świąteczny numer gazety Dobra Nowina.
 9. Od przyszłego tygodnia, co miesiąc w niedzielę, członkowie rady parafialnej będą zbierać ofiary na dokończenie kaplicy pogrzebowej, jej wyposażenia oraz zewnętrznej części budynku, jak wcześniej była mowa, druga część w wysokości 500 zł.
 10. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu podczas nabożeństw Gorzkich Żali.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Roman Leśnicki, lat 68. Dobry Jezu  ….
 14. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy radosnego świętowania.