V Niedziela Wielkiego Postu – 21 III 2021 – Kluszkowce

 1. Liturgia V niedzieli Wielkiego postu zbliża nas bezpośrednio do przezywania Meki pańskiej Chrystusa. Mówi nam o tym symbolika zasłoniętych krzyży.
 2. Dzisiaj po każdej mszy świętej trwa zbiórka  do puszek na pilną rehabilitację  i leczenie naszej parafianki. Prosimy o hojne wsparcie. Dziękujemy tez za złożone ofiary na tacę w ub. niedzieli na potrzeby parafii kwoty 2950 zł.
 3. Przypominamy o trwającej pandemii koronawirusa ,dlatego prosimy o zachowanie odległości zwłaszcza w ławkach, zakładania maseczek w kościele  i dezynfekcji rąk. W kościele może być jednorazowo na Mszy sw. 107 osób.
 4.  Zapraszamy w tym tygodniu na  Drogę Krzyżową  dzieci w czwartek o godz. 17,00  a w piątek dla dorosłych również o godz. 17,00 oraz w kaplicy w niedzielę  rano po Mszy świętej , a w  niedzielne  popołudnie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16,00.Taca z gorzkich żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje  grobu Pańskiego. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 5. Od 19 do 25 marca trwa w kościele tydzień modlitw o ochronę życia. W czwartek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godz. 6,30, 11,30 i 17,30.Taca przeznaczona jest na Fundusz Życia w diecezji. Jest także dzień świętości życia. Zachęcamy do podjęcia  w tym dniu duchowej adopcji dziecka poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitwą dziecka w łonie matki, aby miało szansę na narodzenie. Deklaracje można pobrać dziś z kościoła i przynieść w czwartek. Po Mszy Świętej wieczornej będzie różaniec  w int. dzieci nienarodzonych.
 6.  Przyszła niedziela to Niedziela palmowa. Poświęcenie Palm na każdej mszy świętej o 9,30 poświecenie na zewnątrz z uroczystym wejściem do kościoła. Przypominamy o zmianie czasu: z zimowego na letni a więc wieczorna Msza Święta będzie już o godz. 19,00.   Jest to tez ostatnia niedziela miesiąca, suma góralska. Zapraszamy w strojach regionalnych. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatni czas, ale korzystać z kapłanów którzy spowiadają na każdej mszy świętej.
 7.  U ministrantów do nabycia jest nowy miesięcznik  Staś  dla dzieci. Cena  8 zł.
 8. Do związku małżeńskiego przygotowują się :Grzegorz Wróbel, kawaler z Kluszkowiec i Magdalena Elżbieta Turcza. Zapowiedź  druga. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
 9. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od  Dz.Jezus złożyli :Danuta, Edward i Anna Góreccy , Stanisław i Izabela Lichaj , Helena Koterba. Ofiarodawców  niech św. Teresa od Dz Jezus ma w swojej opiece.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Bańka Danuta, Brzegowska Anna ,Rusin Teresa i Małgorzata Tkaczyk. W kaplicy: Anna Chryc i Regiec Teresa.     
 11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.