Niedziela Palmowa – 28 III 2021 – Kluszkowce

 1. Rozpoczynamy święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia ostatnie dni życia Jezusa. Niedziela Palmowa przypomina Jego uroczysty wjazd do Jerozolimy. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Dziś o godzinie 16 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Dziękujemy za ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu
 2. Dziękujemy za złożone ofiary w ubiegłym tygodniu na rehabilitacje i leczenie oraz wszelkie inicjatywy podejmowane na ten cel dla naszej parafianki. Z kwesty do puszek była to kwota 3370 zł 100 euro i 20 dolarów.
 3. Zegar Męki Pańskiej – inicjatywa modlitewna na Triduum Paschalne, które rozpocznie się w Wielką Środę od godziny 17.00. Potrzeba przynajmniej 24 osoby aby podjęły się adoracji i rozważania Meki Pańskiej przez jedną godzinę wyznaczonym sobie czasie. Może się zgłosić więcej osób ale minimum 24 zapisy do wtorku do mszy wieczornej .
 4. Triduum Paschalne: Wielki Czwartek 1 kwiecień –pamiątka ustanowienia dwóch sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii. Z racji reżimu sanitarnego liturgia Triduum Paschalnego będzie tez sprawowane w kaplicy. Msza święta Wieczerzy Pańskiej w kaplicy o godzinie 18.00,a w kościele będzie Msza św. o godz. 17,30 i druga o godz. 19,00  po mszy świętej przeniesienie Najświętszego  Sakramentu do „Ciemnicy” adoracja do 22.00. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wielki Piątek -2 Kwiecień to dzień męki i śmierci Jezusa na krzyż adoracja w kościele od godziny 7.00. O godzinie 15.00 rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego z koronką. O godzinie 17.00 Droga Krzyżowa  a po niej o godzinie 17.30 Liturgia Krzyża – adoracja przez oddanie pokłonu oraz o godz. 19,00 .W kaplicy o godz. 18,00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Adoracja do godziny 22.00. Wielka Sobota -3 Kwiecień to dzień spoczynku Jezusa w grobie, to dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie. Od godziny 7.00 Adoracja w kosciele Najświętszego Sakramentu. Święcenie pokarmów podobnie jak w ubiegłym roku by uniknąć zbędnych kontaktów prosimy o wystawienie pokarmów do święcenia przy drodze kapłan pojedzie samochodem od godziny 12.00. O godzinie 19.00 rozpocznie się Liturgia Wigilii Paschalnej na liturgię prosimy o przyniesienie świec. W kaplicy  o godz. 18.   
 5. W zakrystii do nabycia są jeszcze paschaliki które można użyć do Liturgii Wielkiej Soboty, zaświecić przy śniadaniu wielkanocnym a później zapali na grobie najbliższych.
 6. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu: wtorek i środę rano od godziny 6.15 o 8.00 i popołudniu od godziny 17.00 do 20.00. Wielki Czwartek i Piątek od 7.00 do 10.00 i od 15.00 do 18.00. Wielka Sobota od 7.00 do 18.00./przez cały dzień/
 7. W związku z wprowadzeniem restrykcji sanitarnych w naszym kościele jednorazowo może być 53 osoby. Miejsca w kościele będą wyznaczone kartką i tam proszę zajmować miejsce, po zajęciu wyznaczonych miejsc pozostali mogą przebywać tylko na zewnątrz. Również W kaplicy obowiązuje ten sam rygor 29 osób pamiętamy również o zasłanianiu twarzy oraz dezynfekcji. Liturgię można oglądać z naszego kościoła przez kamerę na kanale Youtuba  
 8. Niedziela Zmartwychwstania – Msza Rezurekcyjna o godzinie 6.00 rano  z procesją, będzie sprawowana w intencji dobrodziejów i przyjaciół Klasztoru i Parafii. Pozostałe msze według porządku niedzielnego.
 9. U ministrantów jest do nabycia świąteczny numer gazety Dobra Nowina oraz kwartalnik Głos Karmelu w cenie 14 zł.
 10. W wielką środę 31 marca w godzinach rannych odwiedzimy chorych.
 11. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od  Dz.Jezus złożyli :Małgorzata i Roman Ślęzak , Robert i Monika Bednarczyk , Piotr i Danuta Plewa oraz pewna rodzina z Czorsztyna . Ofiarodawców  niech św. Teresa od Dz Jezus ma w swojej opiece.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Beata Chryc, Jadwiga Bednarczyk , Agnieszka Kaczmarczyk , Zofia Siedlarczyk ,Anna Batkiewicz.  W kaplicy: Joanna Palica , Zofia Bańka , Janina Majdańska.    
 13. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.