Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 4 IV 2021 – Kluszkowce

 1. Tegoroczne Święta zostały znowu naznaczone naszą obawą o zdrowie i życie nas wszystkich. W tym wyjątkowo trudnym czasie jeszcze bardziej niż zwykle kierujmy nasze oczy na Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.  W imieniu naszej karmelitańskiej wspólnoty na święta Wielkanocne życzymy wszystkim Parafianom, Gościom, Dobrodziejom gromadzących się w naszym kościele by Zmartwychwstały Pan Jezus , pełen mocy obficie obdarzał swoimi łaskami, a czas Wielkiej Nocy przezywany w nadziei zmartwychwstania pod opieką św. Józefa, obfitował radością i pokojem płynącym od Chrystusa, zwycięzcy śmierci, piekła i szatana. Niech nadzieja jaką cieszyli się Apostołowie, widząc Zmartwychwstałego Pana promienia  Was i wasze rodziny i bliskich.
 2. Pragniemy wyrazić naszą wdzięczność za udział w Triduum Paschalnym i adorację : służbie liturgicznej z jej opiekunem  O. Grzegorzowi ,oraz  scholii młodzieży z jej opiekunem br. Piotrem, Panu organiście, strażakom oraz bratu Piotrowi naszemu zakrystianowi.
 3.  W intencji wszystkich Parafian i Dobroczyńców naszego klasztoru i kościoła oraz modlącym się w naszym kościele  gościom zostanie odprawiona Msza rezurekcyjna.
 4. W Niedzielę Zmartwychwstania Rezurekcja z procesja  będzie o godz. 6,00 rano bez udziału feretronów , figur i sztandarów. W zależności od pogody procesja będzie na zewnątrz lub w środku kościoła. Msze św. wg porządku niedzielnego oraz z dodatkową Mszą św. o godz. 15,00 i modlitwami nowenny przed uroczystością Bożego miłosierdzia.
 5. Jutro drugi dzień Świat Wielkanocnych. Tradycyjnie w tym dniu składane ofiary na tacę  w kościołach przeznaczone sa na wsparcie katolickich uczelni w naszym kraju. Msze św. wg porządku niedzielnego. O godz. 15,00 zapraszamy na kolejny dzień nowenny przed uroczystością Bożego miłosierdzia. Od wtorku nowenna będzie już wieczorem o godz. 18,40.
 6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia .Po sumie wystawienie Najsw. Sakramentu do godz. 15,oo. W tym dniu przynosimy do kościoła  rodzinne skarbonki wielkanocne, którzy oszczędzali i odmawiali sobie wielkim poście przyjemności,   by w czasie ofiarowania złożyć swój dar przed ołtarzem.
 7. W związku z wprowadzeniem restrykcji sanitarnych w naszym kościele jednorazowo może być 53 osoby. Miejsca w kościele będą wyznaczone kartką i tam proszę zajmować miejsce, po zajęciu wyznaczonych miejsc pozostali mogą przebywać tylko na zewnątrz. Również W kaplicy obowiązuje ten sam rygor 29 osób pamiętamy również o zasłanianiu twarzy oraz dezynfekcji. Liturgię można oglądać z naszego kościoła przez kamerę na kanale Youtuba  .
 8. U ministrantów jest do nabycia świąteczny numer gazety Dobra Nowina oraz kwartalnik Głos Karmelu w cenie 14 zł.
 9. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od  Dz.Jezus złożyli :Andrzej i Anna Jandura , Paweł Salamon ,  . Ofiarodawcom niech św. Teresa od Dz Jezus wyprasza potrzebne łaski.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Maria Brzegowska , Angelika Słowakiewicz , Elżbieta Zelek , Katarzyna Firek , Elżbieta Siedlarczyk .  W kaplicy: Sikora Alina , Bednarczyk Urszula i Plewa Joanna .dziękujemy również za przygotowanie dekoracji : Pani Jolancie Tynus , Janowi Rajczakowi, bratu Piotrowi i P. Marii a także za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu podczas nabożeństw Gorzkich Zali.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Roman Leśnicki,                   lat 68. Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu  ….
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy radosnego świętowania.