Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11 IV 2021 – Kluszkowce

  1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia, która jest źródłem naszej radości i mocy trwania przy Chrystusie. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15,00 w Godzinie Miłosierdzia  odmówimy akt zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu oraz  koronkę a potem Msza święta.
  2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii.
  3. Wszystkim którzy dziś składają swoje rodzinne skarbonki wielkopostne jako dar ołtarza składamy serdeczne  „Bóg Zapłać .”Od dziś rozpoczyna się w kościele  Tydzień Miłosierdzia.
  4.  W kościele powiły się świeczniki wotywne przy kaplicy miłosierdzia Bożego i św. Józefa. Płonąca świeca jest  symbolem naszej modlitwy zanoszonej do Boga. Przychodząc do Boga przynosimy również nasze troski i prośby i wtedy możemy zapalić świeczkę.  Dziękujemy za tę inicjatywę pewnej rodzinie. 
  5. Przypominamy , że związku z wprowadzeniem restrykcji sanitarnych w naszym kościele jednorazowo może być 53 osoby. Miejsca w kościele wyznaczone są kartką i tam proszę zajmować miejsce, po zajęciu wyznaczonych miejsc pozostali mogą przebywać tylko na zewnątrz. Również  w kaplicy obowiązuje ten sam rygor 29 osób pamiętamy również o zachowaniu odległości zasłanianiu twarzy oraz dezynfekcji. Liturgię można oglądać z naszego kościoła przez kamerę na kanale Youtuba  zarówno w dzień w powszedni rano i wieczór oraz w niedzielę.
  6. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od  Dz. Jezus złożyli : pewna Rodzina z ul. Słonecznej  oraz  Katarzyna i Franciszek Bryja . Ofiarodawcą  niech św. Teresa od Dz Jezus wyprasza potrzebne łaski.
  7. Do związku małżeńskiego przygotowują się :Grzegorz Wróbel, kawaler z Kluszkowiec i Magdalena Elżbieta Turcza. Zapowiedź  trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien je zgłosić w Urzędzie Parafialnym.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Małgorzata Bednarczyk , Alina Łuczkowska ,Katarzyna Leśnicka , Magdalena Chryc .  W kaplicy: Wojtaszek Ewelina i Jagiełła Danuta.
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej z Krośnicy  odszedł do wieczności śp. Stanisław Klimczak . Rodzinie zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jego duszę polecamy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu  ….
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy radosnego świętowania.