IV Niedziela Wielkiego Postu – 14 III 2021 – Kluszkowce

 1. Dzisiejsza IV niedziela Wielkiego Postu nazywana jest w liturgii „niedzielą radości”, ponieważ w pośrodku okresu przygotowania do Wielkanocy uświadamiamy sobie radosna prawdę że Bóg jest miłosierny.
 2. Dziękujemy za udział w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych. Mimo trudnego czasu, zagrożenia epidemiologicznego wiele osób z korzystało z rekolekcji. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. O godz. 16 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Zali.
 3. Zapraszamy w tym tygodniu na Drogę Krzyżową dzieci w czwartek o godz. 17,00 a w piątek dla dorosłych również o godz. 17,00 oraz w kaplicy w niedzielę rano po Mszy świętej , a w niedzielne popołudnie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16,00.Taca z gorzkich żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje grobu Pańskiego. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki do nabycia w zakrystii w cenie jednego posiłku dla potrzebującego.
 5. W środę zapraszamy na ostatni tydzień nowenny przed uroczystością św. Józefa . Po mszy świętej wieczornej serdecznie zapraszamy Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania a także młodzież starszą pracującą i studiującą oraz wszystkich chętnych Parafian do uczestnictwa w nabożeństwie Adoracji Krzyża.
 6. W piątek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP z dodatkową mszą św. o godz. 11,30.
 7. U ministrantów do nabycia jest dla dzieci do kolorowania książeczka z obrazkami wielkiego tygodnia cena 10 zł. a także nowy numer miesięcznika Idźcie do św. Józefa cena 8 zł.
 8. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od Dz. Jezus złożyli : Rodzina Wajdów , oraz Jan i Hanna Piłat. Ofiarodawców niech św. Teresa od Dz. Jezus ma w swojej opiece.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Zachwieja Helena , Anna Gabryś , Stanisława Kuruc , Małgorzata Bańka . W kaplicy: Jandura Katarzyna i Bańka Cecylia .
 10. Trwa okres rozliczeń podatku dochodowego. Polskie prawo fiskalne daje możliwość przekazania 1% na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Dlatego zwracam się z prośbą by dokonać samemu czy wskazania takiego odpisu np. dla Caritasu, Radia Maryja, Przytuliska SS Alb w Grywałdzie czy na kształcenie młodzieży i dzieci związanych z naszym zakonem. Ulotki do pobrania przy wyjściu z kościoła na stoliku…
 11. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Grzegorz Wróbel, kawaler z Kluszkowiec i Magdalena Elżbieta Turczyn. Kto by wiedział o przeszkodach do związku małżeńskiego powinien zgłosić je w Urzędzie Parafialnym.
 12. W przyszłą niedzielę będzie prowadzona kwesta do puszek na pilną i konieczną rehabilitację aby powstrzymać rozwój choroby , która potrzebuje nasza parafianka. Prosimy o hojne wsparcie .
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl.
 14. W ostatnim czasie z Krośnicy odeszła do wieczności :śp. Stanisława Bielawska . Dobry Jezu…
 15. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom zwłaszcza Józefą oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.