III Niedziela Wielkiego Postu – 7 III 2021 – Kluszkowce

1. Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła w wysokości 26170,00 oraz za wpłaty na konto parafii na ten cel. W tym roku mniej rodzin wpłaciło w stosunku do ubiegłego roku. Bóg zapłać. Dzisiejsza kwesta do puszek przeznaczona jest Fundusz misyjny Ad Gentes.
  2. Rozpoczynamy dziś nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które prowadzi O.Stefan. Plan rekolekcji na stronie internetowej parafii a także na kartkach wyłożonych w kościele. Ze względu na okres pandemii rekolekcje to takie minimum tylko z naukami ogólnymi. O godz. 16 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Zali.
  3. Zapraszamy w tym tygodniu na Drogę Krzyżową dzieci w czwartek o godz. 17,00 a w piątek dla dorosłych również o godz. 17,00 oraz w kaplicy w niedzielę rano po Mszy świętej , a w niedzielne popołudnie zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 16,00.Taca z gorzkich żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje grobu Pańskiego. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  4. Jak co roku w okresie Wielkiego Postu Caritas rozprowadza baranki wielkanocne i świece tzw. paschaliki do nabycia w zakrystii w cenie jednego posiłku dla potrzebującego. a także skarbonki Caritas do rodzinnego oszczędzania w okresie Wielkiego Postu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będą wsparciem dla potrzebujących które przyniesiemy do kościoła w święto patronalne Caritasu tj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego jako dar miłosierdzia.
  5. W przyszłą Niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby parafii .
  6. U ministrantów do nabycia jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł. oraz dla dzieci do kolorowania książeczka z obrazkami wielkiego tygodnia cena 5 zł. a także nowy numer miesięcznika Idźcie do św. Józefa cena 8 zł. a także wydanie albumowe również dla dzieci cena 10 zł.
  7. W tym tygodniu ofiarę na relief św. Teresy od Dz.Jezus złożyli : Michał Jabłoński , Jadwiga Wojtaszek , Andrzej i Anna Plewa , Józef i Zofia Dziatkowicz. Ofiarodawców niech św. Teresa od Dz Jezus ma w swojej opiece.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Barbara Wróbel , Fiust Marcin , Anna Faron i Krystyny Leśnicka . W kaplicy: Kowalczyk Małgorzata i Bańka Irena .
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: WWW.parafiakluszkowce.pl.
  10. Nadleśnictwo Krościenko n/D zwraca się z prośbą o zaniechania wypalania suchych traw i pozostałości roślinnych przez mieszkańców naszego terenu. Złamanie tego zakazu grozi wysokimi karami.
  11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.