V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024 – Krośnica

  1. W środę 1 maja przypada uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa Robotnika. Suma odpustowa z procesją o godz. 11:00, sprawowana będzie w intencji mieszkańców Krośnicy przewodniczyć będzie ojciec Grzegorz Irzyk kustosz i proboszcz z Piotrkowic. Proszę o wcześniejsze przygotowanie figur i sztandarów, a także proszę o pomoc strażaków. Zapraszam do uczestnictwa w liturgii w tym dniu w strojach góralskich. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed odpustem we wtorek od godziny 17:00.
  2. Rozpoczyna się miesiąc maj. Zgodnie z tradycja gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej śpiewając litanie loretańską. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 8:30, także w dniu odpustu. Zapraszam szczególnie dzieci i klasy przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  3. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy doktora Kościoła, patronki Europy. W czwartek 2 maja wspomnienie św. Atanazego, bp i doktora kościoła. To dzień flagi narodowej. Nie wstydźmy się  naszego przywiązania do Ojczyzny i wywieźmy  w naszych domach flagi narodowe i maryjne. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Również w tym dniu  o godz. 8:30 będziemy się modlić w intencji Strażaków z okazji św. Floriana  Msze święte wg porządku niedzielnego. W sobotę 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika ,patrona strażaków.
  4. W tym tygodniu  również przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek do Serca PJ. Spowiedź w czwartek od godz. 17:00 a w piątek przed Mszami św. W piątek nie obowiązuje post. Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 8:30.. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00. 
  5. Rozpoczęliśmy już prace na cmentarzu.
  6. W dniu 18 maja organizowany jest wyjazd do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu na nocne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Koszt wyjazdu 150 zł. Zapisy do 10 maja w zakrystii.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty…
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  9. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego parafianina z Krośnicy śp. Marcina Szczerbę. Dobry Jezu  …
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.