V Niedziela Wielkanocna -28.04.2024 – Kluszkowce

  1. Dziś suma „góralska „ o godz. 11,30. W środę  rozpoczyna się miesiąc maj. Zgodnie z tradycja gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej śpiewając  litanie loretańską. Nabożeństwa rozpoczniemy we wtorek 30 kwietnia  z procesja w kościele o godz. 18,30 . Majówki będą pół godziny przed msza świętą  wieczorna.
  2. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy, doktora Kościoła i patronki Europy. 1 maja w środę wspomnienie  św. Józefa Robotnika, odpust w Krośnicy suma odpustowa z procesją o godz. 11:00.  W czwartek 2 maja wspomnienie św. Atanazego, bp i doktora kościoła. To dzień flagi narodowej. Nie wstydźmy się  naszego przywiązania do Ojczyzny i wywieśmy  w naszych domach flagi narodowe i maryjne. W piątek 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. W tym dniu o godz. 9:30 będziemy się modlić w intencji Strażaków z okazji św. Floriana. Msze święte wg porządku niedzielnego. W sobotę 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.
  3. W tym tygodniu  również przypada I czwarte, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź 2 i 4 maja rano od 6:30 do 7:00 i popołudniu od 18:00 do 19:30 a 3 maja w I piątek na Mszach św. Odwiedziny chorych w tym miesiącu będą wyjątkowo w czwartek z racji że w piątek przypada Uroczystość MB Królowej Polski. W piątek nie obowiązuje post. W sobotę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 18:00.  
  4.   Do związku małżeńskiego przygotowują się: Artur Leszek Kowalczyk, kawaler z Kluszkowiec i Karolina Anna Binek, panna Częstochowy. Zapowiedź  druga oraz Sebastian Kamil Koczór, kawaler z Kluszkowiec i Klaudia Dorota Giblak panna z Maniów. Zapowiedź pierwsza.
  5. W dniu 18.05 organizowany jest wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu na nocne czuwanie przed Uroczystością Zesłaniem Ducha Świętego. Koszt wyjazdu 150 zł. Osoby chętne wziąć udział w czuwaniu prosimy o zgłoszenie się w zakrystii do 10 maja.
  6. Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele:  Jabłońska Anna , Edyta Niemiec-Jandura , Aneta Sas , Agnieszka Łukaszczyk.  W kaplicy : Ślęzak Stanisława , Anna Złydaszyk .
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  8. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego parafianina z Krośnicy śp. Marcina Szczerbę. Dobry Jezu  …
  9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.