IV Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024 – Kluszkowce

  1. Dzisiejsza niedziela  nazywana jest w liturgii  niedzielą Dobrego Pasterza. W kościele rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania .
  2. Dziękujemy za ofiary złożone na tace  ub. niedzieli kwoty 5075 zł. na cele inwestycyjne Parafii. Jak widać prace ruszyły  już na całości dachu. Po zdjęciu starej blachy uzupełnieniu zgniłych elementów , będzie kładziona w przyszłym tygodniu nowa blacha.
  3. W tym tygodniu  w liturgii : we wtorek 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha , biskupa i męczennika , głównego patrona Polski ,w czwartek 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty. W piątek 26 kwietna  w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu   od 6,30 do 19,00 wg porządku :  od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna ,  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska   od 9-10  Zielona i Wżarowa  od  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska Modrzewiowa  od 11-12 Pienińska, Stylchyn, Szkolna ,Gospodarcza ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka od 13-14 Karpacka Borek, od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna, od 15-16 Podhalańska, Karmelicka  od 16-17 Kamieniarska, Przedszkolaków , od 17-18 Róże różańcowe  O 18:45 koronka do Bożego Miłosierdzia z  procesją. Po procesji msza święta wieczorna.
  4. Do związku małżeńskiego przygotowują się : Artur Leszek Kowalczyk , kawaler z Kluszkowiec i Karolina Anna Binek, panna Częstochowy. Zapowiedź pierwsza. Zuzanna Dziatkowicz, panna z Kluszkowiec i Dawid Chryc, kawaler z Kluszkowiec. Zapowiedź Trzecia .
  5. Przyszła niedziela  to ostatnia niedziela miesiąca. Tradycyjnie suma „Góralska”, zapraszamy w strojach regionalnych.
  6. Związek Podhalan o/Kluszkowce oraz firma Czorsztyn-ski zapraszają mieszkańców  na Mszę świętą na Górze w Wdżar 27 kwietnia o godz. 19.00 w 10 rocz. kanonizacji św. JP II.
  7. U ministrantów do nabycia dla dzieci kolorowy Staś w cenie 10 zl.
  8. Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Roman i Małgorzata Ślezak , Jabłońska Anna , Kwiecień Monika , Danuta i Czesław Węgrzyniak.  W kaplicy : Zielińska Emilia , Dolata Sabina .
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  10. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.