V Niedziela Wielkanocna – 2 V 2021- Krośnica

  1. Serdeczne Bóg zapłać, za pomoc przeżyciu i zorganizowaniu odpustu Świętego Józefa Robotnika w naszym kościele. Pragnę podziękować służbie liturgicznej, panu kościelnemu, pani organistce, rodzicom dzieci pierwszokomunijnych, pani Celinie, strażakom, osobom niosącym feretrony, baldachim, sztandar. Rozpoczął się miesiąc maj, w którym zgodnie z tradycja gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej śpiewając litanie loretańską. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8:30
  2. W tym tygodniu w liturgii w poniedziałek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego. Należy wywiesić flagi narodowe i maryjne na ten dzień. We wtorek 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków .Msza św. w int. strażaków OSP Kluszkowce 3 maja o godz. 8:30. W sobotę natomiast przypada uroczystość  św. Stanisława, bp. i męczennika, głównego Patrona Polski. 
  3.  W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Serca PJ. Taca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od 17:00.
  4. W przyszłą niedziele taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. 
  5.  Od jutra nastąpi złagodzenie przepisów sanitarnych. Jednorazowo w naszym kościele może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych tj. 30 osób. W dalszym ciągu obowiązują maseczki, dezynfekcja i odległość.
  6. U ministrantów do nabycia  jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł.
  7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  9. W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności sp. Stanisławę Mirga. Rodzinie zmarłej składamy szczere wyrazy współczucia chrześcijańskiego, a jej duszę polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu  ….
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.