IV Niedziela Wielkanocna – 25 IV 2021 – Krośnica

 1. W sobotę 1 maja odpust św. Józefa Robotnika, patrona naszego kościoła z uroczystą sumą odpustową o godzinie 11:00 i procesją, której w intencji mieszkańców Krośnicy przewodniczyć będzie o. Mariusz Wójtowicz. Proszę o wcześniejsze przygotowanie figur i sztandarów, a także proszę o pomoc strażaków. Zapraszam do uczestnictwa w liturgii w tym dniu w naszym kościele w strojach góralskich.
 2. Dzisiejsza IV Niedziela wielkanocna nazywana jest w liturgii Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się też  o powołania z naszej parafii i nie zapominajmy  w naszych modlitwach o tych których Pan powołał z naszej parafii tj. O. Józef Wajda , O. Jacek Palica, o. Mariusz Wójtowicz, s. Jacenta Oleksy i s. Miriam – Klaudia Kowalczyk.
 3. W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej, w którym następuje zmiana godziny odprawiania Mszy Świętej w tygodniu na 19:00. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie po Mszy Św. wieczornej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 8:30, także w dniu odpustu.
 4. W środę o godz. 17:00 w Kluszkowcach, ks. abp Marek Jędraszewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii.
 5. W czwartek 29 kwietnia odwiedzimy chorych od godziny 8:00.
 6. U ministrantów do nabycia  jest nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł.
 7. Informujemy, że z okazji dni ochrony przeciwpożarowej w dniu 1 maja druhowie i druhny z OSP Krośnica będą rozprowadzać znaczki oraz będą zbierali datki do puszek przed każdą Mszą Św. Już dziś bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie i okazaną pomoc. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na działalność oraz funkcjonowanie OSP Krośnica.
 8. 2 maja, w pierwszą niedzielę miesiąca bardzo proszę o uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich i zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 11. Zmarła s. Damazja, albertynka z Grywałdu, jej pogrzeb odbędzie się w sobotę 1 maja o godzinie 10:00 w Grywałdzie. W jej intencji odmówmy, Wieczne odpoczywanie…
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.