Uroczystość Trójcy Świętej – 16 VI 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres komunii i spowiedzi wielkanocnej. Zgodnie z przykazaniami kościelnymi w okresie wielkanocnym należy przystąpić do komunii i spowiedzi św. Kto jeszcze nie wypełnił przykazania kościelnego może to dziś uczynić.

2. Dziękujemy za ofiarę 2980 zł złożoną na tacę na potrzeby parafii.

3. W czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek mszy św. w tym dniu: w kaplicy o 7.30, w kościele 9.30 z procesją i o 19.00. Nie będzie mszy św. o 11.30. Procesja Eucharystyczna wyruszy z kościoła po mszy św. o godz. 9.30 trasą do kaplicy. Bardzo prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy stacyjnych: I przy krzyżu na rondzie, II – przy kapliczce ul. Szkolna, III – przy remizie OSP, IV- przy kaplicy MB. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatków oraz chłopców do dzwonków, Panie i Panów do sztandarów, figur i feretronów, strażaków do niesienia baldachimu oraz zabezpieczenie trasy procesji. Zachęcamy do udziały w procesji w strojach regionalnych. W okresie Bożego Ciała trwa tzw. oktawa , dlatego codziennie przed mszą św. wieczorna po litanii do Serca Pana Jezusa procesja wokół kościoła z najświętszym sakramentem. Zachęcamy do licznego udziału w procesji i w oktawie.

4. W czwartek z racji święta kancelaria będzie nieczynna.

5. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. br. Alberta, a w piątek św. Alojzego Gonzagi.

6. Zakończenie roku szkolnego 19 czerwca. Msza św. dla uczniów i Grona Pedagogicznego o godz. 9.00.

7. Zapisy na pielgrzymkę 22 czerwca Róż różańcowych do Ludźmierza do 20 czerwca. Wyjazd o godz. 8.30 z spod kościoła. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Cena 20 zł. Również Stowarzyszenie Mężczyzn św. Józefa organizuje pielgrzymkę mężczyzn w dniu 22 czerwca na tzw. Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Zapisy w wtorki po mszy św. wieczornej w grupie mężczyzn św. Józefa.

8. Już dziś informujemy, że 24 czerwca będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD do godz. 16.00. Sprzęt można przywozić pod kościół. Dochód przeznaczony ze zbiórki przeznaczony jest na pomoc misjom.

9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Zarząd Zw. Podh. O/Kluszkowce informuje, że dziś o godz. 18,00 w Sali GOK Kluszkowce odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Udział członków obowiązkowy.

12. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.