12 Niedziela Zwykła – 23 VI 2019 – Kluszkowce

1. Dziś w kościołach w całej Polsce są śpiewane suplikacje jako wynagrodzenie Panu Bogu za bluźnierstwa i znieważanie jakie w ostatnim czasie miały miejsce w naszej Ojczyźnie wobec MB Częstochowskiej, naszej Królowej, gdzie historia Polski tak bardzo jest związana z tym Sanktuarium, rozbijanie ołtarzy, figur Matki Bożej i Pana Jezusa, wybijanie szyb w kościołach, malowanie elewacji kościołów, napady z nożem na księży, parodiowanie mszy świętej i procesji oraz wyzywanie ludzi wierzących od „świń tarzących się w błocie” itp. Na to nie może być naszej zgody.

2. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj procesja oktawy po mszy św. o 9.30. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe z procesją o godz. 18.30. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek poświęcenie wianków sporządzonych z pierwocin ziół i kwiatów po mszy św. oraz błogosławieństwo dzieci.

3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pan Jezusa z procesją. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę przezywamy święto Niepokalanego Serca Maryi.

4. Dziękujemy za udział w procesji Bożego Ciała. Za przyozdobienie trasy procesji, domów, za przygotowanie ołtarzy stacyjnych, dzieciom sypiącym kwiaty, wszystkim niosącym sztandary, baldachim, figury, feretrony, sztandarowi Związku Podhalan o/Kluszkowce i OSP Kluszkowce, a także Strażakom za zabezpieczenie trasy procesji. Niech Chrystus eucharystyczny błogosławi waszym domom i, parafii i Ojczyźnie.

5. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przebywając w różnych miejscach na odpoczynku pamiętajmy o naszym obowiązku uczestniczenia we mszy św.

6. W sobotę 29 czerwca przypada uroczystość świętych Apostołów św. Piotra i Pawła. Ofiary w tym dniu przeznaczone są jako dar na działalność Stolicy Świętej tzw. „świętopietrze”. Jest to też dzień imienin naszego zakrystianina br. Piotra. Otoczmy go naszą modlitwą w tym dniu, wyraźmy naszą wdzięczność za jego posługę.

7. W przyszłą niedziele zakończenie nabożeństw czerwcowych. Na wieczornym nabożeństwie z procesją figury NSPJ w kościele.

8. Przypominamy, że jutro będzie zbiórka odpadów AGD i RTV do godz. 16. Odpady można przywozić pod kościół i składać na placu przed kościołem.

9. We wtorek po mszy świętej wieczornej spotkanie mężczyzn św. Józefa w salkach.

10. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

12. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.