Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 9 VI 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nazywana jest w Polsce „zielonymi świątkami”, a w liturgii kończy się okres wielkanocny. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby parafii. Jutro w poniedziałek drugi dzień zielonych świat, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Odpust parafialny w Maniowach. Za pobożne odmówienie hymnu do Ducha świętego można dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź, komunia, modlitwa w intencjach Ojca świętego.

2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby Apostoła, w środę – wspomnienie 108 błogosławionych Męczenników II wojny światowej, wśród nich bł. O. Alfonsa Mazurka , Karmelity Bosego, w czwartek 13 czerwca św. Antoniego z Padwy – Doktora Kościoła, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To szczególny dzień modlitw o świętość kapłanów. Przyszła niedziela to niedziela Trójcy Świętej.

3. W piątek 14 czerwca w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona o godz. 18.30 nabożeństwem czerwcowym z procesją do Bożego miłosierdzia w kościele. Adoracja według następującego porządku: od 7.00 – 8.00 ul. Kamieniarska i Turystyczna, 8.00 – 9.00 ul. Wżarowa i Zielona, 9.00 -10.00 ul. Wspólna, Polna , Pienińska, Gorczańska, 10.00 – 11.00 ul. Podhalańska, 11.00 – 12.00 ul. Strażacka i Sądecka, 12.00 – 13.00 ul. Rozwojowa i Kluszkowianka, 13.00 – 14.00 ul. Karpacka, Borek, Szkolna i Gospodarcza, 14.00 – 15.00 ul. Słoneczna, Przedszkolaków i Cegielniana, 15.00 – 16.00 ul. Karmelicka i Stylchen, 16.00 – 17.00 ul. Zdrojowa, 17.00 – 18.00 ul. Modrzewiowa i Leśna.

4. Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele pól godziny przed mszą św. wieczorną.

5. We wtorek po mszy świętej wieczornej w salce spotkanie mężczyzn św. Józefa.

6. Zapisy na pielgrzymkę 22 czerwca Róż różańcowych do Ludźmierza potrwają do 20 czerwca. Wyjazd o godz. 8.30 z spod kościoła. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Cena 20 zł. Również Stowarzyszenie Mężczyzn św. Józefa organizuje pielgrzymkę mężczyzn w dniu 22 czerwca na tzw. Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Zapisy w wtorki po mszy św. wieczornej w grupie mężczyzn św. Józefa.

7. U ministrantów można nabyć miesięcznik „Głos Karmelu” poświecony zagadnieniom z zakresu życia duchowego, w cenie 8 zł.

8. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Małgorzata Kowalczyk ,Monika Kołek , Joanna Bryja i Barbara Budz . W kaplicy: Róż Zofia i Bożena Urbaniak .

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Dziękujemy p. Romanowi Zwydakowi za skoszenie i wywiezienie trawy przy kaplicy.

11. Proszono o ogłoszenie : Zarząd Zw.Podh. O/Kluszkowce informuje, że w przyszłą niedzielę tj 16.06. godz. 18,00 w Sali GOK Kluszkowce odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Udział członków obowiązkowy.

12. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą śp. Annę Knutelską. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 16,00. Dobry Jezu a nasz Panie….

13. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.