Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 VI 2019 – Kluszkowce

1. Dzisiejsza Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa – powrotu do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając nam jednak obietnice obecności wśród nas Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego i Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię uroczystości tj. 8 czerwca będzie wielkie uwielbienie na hali lodowej w Nowym Targu od godz. 10.00 – 18.00. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Natomiast 9 czerwca w niedzielę na rynku w Nowym Targu będzie sprawowana msza św. przez Metropolitę krakowskiego w 40 lecie pobytu św. Jana Pawła II w Nowym Targu o godz. 12.00.

2. Rozpoczął się czerwiec – miesiąc poświęcony czci serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele pól godziny przed mszą św. wieczorną.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, w piątek wynagradzamy Bożemu Sercu za zniewagi jakich doznaje od ludzi. Spowiedź w te dni od 18.00 – 19.30. W piątek rano odwiedziny chorych. Taca w I piątek na cele misyjne Kościoła.

4. W liturgii w poniedziałek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w środę św. Bonifacego – biskupa i męczennika, w piątek bł. Anny od św. Bartłomieja – Karmelitanki Bosej.

5. 22 czerwca odbędzie się pielgrzymka Róż różańcowych do Ludźmierza. Wyjazd o godz. 8.30 z spod kościoła. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Cena 20 zł. Również Stowarzyszenie Mężczyzn św. Józefa organizuje pielgrzymkę mężczyzn w dniu 22 czerwca na tzw. Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Zapisy w wtorki po mszy św. wieczornej w grupie mężczyzn św. Józefa.

6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Anna Chodara, Agnieszka Wiśniewska, Teresa Kopytko, Janina Bagnicka i Agnieszka Gudek. W kaplicy: Leśnicka Halina i Firek Katarzyna.

7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

8. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłego parafianina z Krośnicy śp. Stanisława Szkarłata. Dobry Jezu a nasz Panie….

9. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.