Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 01 I 2023 – Krośnica

  1. Na progu Nowego Roku 2023 pragniemy przekazać najlepsze życzenia: niech doświadczenie Bożej Opatrzności, która wszystkim kieruje ku dobru, pozwoli Wam z ufnością podejmować czekające Was zadania. Wszelkie  trudności i niepokoje złóżmy u stóp  Maryi – Patronki dnia dzisiejszego oraz św. Józefa chroniąc się pod ich opiekę. A Boże Dziecię Jezus niech błogosławi wasze rodziny i domy, miejsca pracy i odpoczynku. Niech obdarza zdrowiem duszy i ciała oraz pełnią łask.
  2.  W tym tygodniu w liturgii: Jutro 2 stycznia wspomnienie świętego Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła. W piątek przypada Uroczystość Objawienia pańskiego – Trzech Króli. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Na każdej mszy świętej poświęcenie kadzidła. Palone kadzidło niech nam przypomina ,że tak jak wonny dym , ma się tez wznosić  do nieba nasza modlitwa.
  3. Ponadto przypada też w tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00.
  4. Przyszła niedziela to niedziela Chrztu Pańskiego. Taca z tej niedzieli jak w każdą drugą niedziele miesiąca przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele.
  5. W środę zapraszamy na spotkanie mężczyzn świętego Józefa, a w czwartek zainteresowanych Pismem świętym po Mszy Świętej wieczornej w Kluszkowcach do przyklasztornych salek.
  6. U ministrantów do nabycia dla dzieci styczniowy  kolorowy numer Stasia w cenie 10 zl.
  7. OSP Krośnica, Sołtys i Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Krośnicy bardzo serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na „Opłatek dla mieszkańców”. Spotkanie odbędzie się w dniu 7 stycznia ( tj. sobota ) o godzinie 16.00 w remizie OSP. Podczas spotkania przewidziany jest występ scholii dziecięcej oraz słodki poczęstunek dla wszystkich.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.

Kolęda cd..

1.01 od 12:30 Ul. Parkowa od numeru 3 do końca oraz ul. Ogrody
2.01 od 13:00 Ul. Trakt Królewski od numeru 6a do początku oraz Romowie
3.01 od 13:00 Ul. Ojca Leona od samej góry do numeru 93
4.01 od 13:00 Ul. Ojca Leona od numeru 134 do 84
5.01 od 13:00 Ul. Ojca Leona od numeru 80 do 45
6.01 od 11:30 Ul. Ojca Leona od numeru 43 do 18
7.01 od 8:30 Ul. Ojca Leona od numeru 16 do 6
8.01 od 12:30Ul. Polna od numeru 1 do końca