Boże Narodzenie – 25 XII 2022 – Krośnica

 1. W szczególnym okresie jakim jest Dzień Bożego Narodzenia składamy sobie wzajemnie życzenia. Również i my jako duszpasterze pragniemy wszystkim przekazać życzenia: aby święta Bożego Narodzenia były pięknym , pełnym radości czasem, okazja do spotkań z najbliższymi ,zapatrzenia się w malutkie Dziecię Jezus, które narodziło się dla każdego  z nas, ciągłego wzorowania się  na NIM  w radościach i trudach dnia codziennego. Na ten świąteczny czas zapewniamy o modlitewnej pamięci.
 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła i liturgii świątecznej. Dziękujemy firmie Creative p. Stanisława Wolskiego za przygotowanie nowych ozdób na choinki – nieodpłatnie oraz osobom które, pomagały we środę i czwartek przy ubieraniu kościoła na święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać rodzinom: państwu Wojtaszek z ul. Parkowej, państwu Chlipała oraz Górecki z ul. o. Leona za ofiarowanie choinek do wystroju naszego kościoła. Pani Celinie Jaworskiej, a także organistce, pani Kindze Babiak, scholii, ministrantom i oczywiście panu kościelnemu Marianowi Bochnakowi. Niech wam towarzyszy błogosławieństwo Bożej Dzieciny. Dziękuję także tym, którzy uczestniczyli w liturgii w strojach góralskich
 3.  W tym tygodniu w liturgii: Jutro 26 grudnia – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte w o godz. 8:30 i 11:00. Taca tego dnia przeznaczona jest na katolickie uczelnie w naszym kraju UJPPII w Krakowie i KUL. We wtorek  święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu w kościołach poświęca się wino. W środę  świętych Młodzianków, męczenników. W piątek 30 grudnia obchodzi się święto św. Rodziny Maryi Józefa i Jezusa. W sobotę 31 grudnia ostatni dzień 2022 r., Msza Święta i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz.18:00. 
 4. We wtorek 27 grudnia rozpoczyna się w naszej wspólnocie parafialnej tzw. kolęda, bardzo prosimy aby widoczny sposób okazać, że w danym domu oczekuję się kapłana z błogosławieństwem Bożym. Stół należy nakryć białym obrusem, na nim postawić krzyż i wodę święconą oraz Pismo Święte. Kolęda rozpoczyna się około godz. 8.30 – po Mszy Świętej o 7:30. Kto z mieszkańców nie będzie mógł przyjąć kapłana, może uzgodnić termin kolędy w innym czasie. Plan kolędy na stronie internetowej parafii i przy wyjściu z kościoła.
 5. Do końca roku można składać wypominki roczne.
 6.  W tym tygodniu kancelaria będzie nieczynna. Ważne sprawy można uzgodnić po Mszy św. wieczornej.
 7. Przyszła niedziela to Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Nowy Rok 2023.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą w wigilię nasza parafiankę z Kluszkowiec śp. Marię Zwydak. Dobry Jezu   …
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom ,solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.

Kolęda 2022

 • 27.12 – Ul. Nowotarska od numeru 1 do 59
 • 28.12 – Ul. Nowotarska od numeru 69 do końca wraz z ulicą Wspólną
 • 29.12 – Ul. Nowotarska od numeru 4 do 42
 • 30.12 – Ul. Nowotarska od numeru 46 do końca
 • 30.12 – Ul. Flisacka cała, rozpoczynając od numeru 40 w dół
 • 31.12 – Ul. Dziołki od numeru 14 do 3 oraz ul. Świętego Józefa Robotnika od numeru 2 do końca wraz z ulicą Widokową
 • 1.01 od 12:30 – Ul. Parkowa od numeru 3 do końca oraz ul. Ogrody
 • 2.01 – Ul. Trakt Królewski od numeru 6a do początku oraz Romowie
 • 3.01 – Ul. Polna od numeru 1 do końca
 • 3.01 – Ul. Ojca Leona od samej góry do numeru 93
 • 4.01 – Ul. Ojca Leona od numeru 134 do 84
 • 5.01 – Ul. Ojca Leona od numeru 80 do 45
 • 6.01 od 12:30 – Ul. Ojca Leona od numeru 43 do 18
 • 7.01 – Ul. Ojca Leona od numeru 16 do 6