IV Niedziela Adwentu – 18 XII 2022 – Krośnica

1. Dziś już ostatnia niedziela Adwentu, która otwiera nam ostatnie godziny oczekiwania na Boże Narodzenie .
  2.  Ubiegłej niedzieli na potrzeby naszego kościoła zebraliśmy………………….. Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj jest kiermasz, wykonanych przez dzieci z naszej szkoły, ozdób świątecznych.
  4. W środę po Mszy Świętej zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy dekorowaniu kościoła na święta, zapraszam także młodzież.
  5. W piątek zakończenie Rorat oraz rozdanie nagród dla uczestników.
  6. Również w piątek, tj. 23 grudnia, odwiedzimy chorych wraz z dziećmi z naszej szkoły, którzy przekażą własnoręcznie wykonane dekoracje świąteczne.
  7. Spotkanie ministrantów w wigilię o godzinie 10:00.
  8. W sobotę 24 grudnia – Wigilia. Przeżyjmy ją wszyscy razem podczas uroczystej wieczerzy w czasie której należy odczytać fragment Pisma św. o narodzeniu Jezusa, wspólnie modlić się, podzielić opłatkiem, składając sobie życzenia oraz śpiewając kolędy. Wigilia to także  dobra okazja do pojednania się w rodzinie, sąsiedztwie. Zachęcamy też, do pielęgnowania  polskiej tradycji by potrawy wigilijne były postne, a tym bardziej nie powinno być alkoholu.
  9. Pasterka będzie sprawowana zwyczajowo o północy w intencji mieszkańców Krośnicy, dobrodziejów kościoła i cmentarza. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
  10. Boże Narodzenie świętujmy czystym sercem, a okazja do spowiedzi będzie: od wtorku do piątku od godziny 16:00 do Mszy Świętej, a także po niej. W czwartek spowiedź również od godziny 8:00 do 10:00, w wigilię Msza Święta roratnia będzie rano o godzinie 8:00, nie będzie Mszy wieczornej. Spowiedź w wigilię po Mszy Świętej do godziny 10:00.
  11. Jak co roku w okresie adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne. Dochód przeznaczony jest na wsparcie  wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Również poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii.
  12. Do końca roku można składać wypominki roczne.
  13. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  15. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.