III Niedziela Adwentu – 11 XII 2022 – Krośnica

 1. Dziś już III niedziela Adwentu tzw. Gaudete – Niedziela radości. Od dziś liturgia adwentowa nakierowana jest na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia.
 2.  Dziękujemy za ofiary złożone do puszek ubiegłej niedzieli na pomoc kościołowi na Wschodzie. Natomiast jak w każdą drugą niedziele miesiąca taca dzisiejsza przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele.
 3. W tym tygodniu w liturgii: We wtorek 13 grudnia wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w środę wspomnienie św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła reformatora NZ. W tym dniu modlimy się szczególnie za naszą Ojczyznę.
 4. Jak co roku w okresie adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie 15 zł. Dochód przeznaczony jest na wsparcie  wigilijnego dzieła pomocy dzieciom. Również poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii. 
 5. Do końca roku można składać wypominki roczne. Prosimy tez o zgłoszenia chorych do spowiedzi świątecznej.
 6. Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem zaprasza na jarmark świąteczno-noworoczny w dniu 18 grudnia od godziny 13:00 na rynku, obok starej plebanii. Szczegółowe informacje na plakatach oraz stronach internetowych: urzędu gminy i centrum kultury i promocji.
 7. Za tydzień w niedzielę Panie z Komitetu Rodziców naszej szkoły będą sprzedawać pod kościołem ozdoby bożonarodzeniowe.
 8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarła w ub. tygodniu w Krośnicy  śp. Janinę Pichniarczyk. Dobry Jezu  ……
 11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.