II Niedziela Adwentu – 4 XII 2022 – Krośnica

1. Dziś już II niedziela Adwentu. Niech ten czas mobilizuje nas wszystkich do duchowej odnowy, jest ona obchodzona jest w Polsce jako dzień pomocy kościołowi na wschodzie z inicjatywy Episkopatu Polski. Na ten cel będzie puszka przy wyjściu z Kościoła. W pierwszą niedzielę miesiąca dziękujemy za uczestnictwo w Liturgii w strojach góralskich oraz za adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
  2. Przypominamy że adwentowe Msze święte roratnie o Matce Bożej są odprawiane wieczorem  od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zachęcamy o podtrzymania pięknej tradycji śpiewu godzinek do NMP przed Msza Świętą roratnią oraz licznego udziału dzieci i dorosłych.
  3. W tym tygodniu w liturgii: W środę 7 grudnia  wspomnienie św. Ambrożego, bp i doktora Kościoła. Patrona pszczelarzy. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. W tym dniu pragnieniem MB jest tzw. Godzina Łaski od 12-13. Trwając na modlitwie w tej godzinie Maryja obiecała wiele łask dla duszy i ciała.
  4. Jak co roku w okresie adwentu Caritas rozprowadza świece wigilijne w cenie: 15 zł za małe i 20 zł za duże. Dochód przeznaczony jest dla potrzebujących. Również poświęcone opłatki są do nabycia w zakrystii.
  5. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na inwestycje w naszym kościele. Prosimy o ofiarność na ten cel.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  8. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarła w ub. tygodniu w Kluszkowcach śp. Annę Babiak. Dobry Jezu  ……
  9. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.