I Niedziela Adwentu – 27 XI 2022 – Krośnica

  1. Dziś rozpoczyna się w kościele nowy okres liturgiczny zwany Adwentem. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Adwentowe Msze Święte roratnie o Matce Bożej będą odprawiane wieczorem od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. Zachęcamy o podtrzymania pięknej tradycji śpiewu godzinek do NMP przed Msza Świętą roratnią oraz licznego udziału dzieci i dorosłych. Od jutra rozdawanie plansz roratnich i naklejek, za wyklejenie których, jak co roku będą liczne nagrody. Przypominam, że określoną liczbę uczestnictwa w tych nabożeństwach mają dzieci przygotowujące się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas: 6, 7 i 8 szkoły podstawowej. Proszę także rodziców o zwrócenie uwagi na tą kwestię dzieciom z tych klas.
  2. W związku z licznymi prośbami o możliwość zmiany godziny odprawiania Mszy Świętych w dni powszednie na 17:00 i zbadaniu takiej możliwości z o. Proboszczem, podjęliśmy decyzję, że niestety nie będzie to możliwe i jak do tej pory Msze będą odprawiane o godzinie 18:00.
  3. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych. Przez cały listopad codziennie rano Msza Święta w Kluszkowcach za zmarłych polecanych wypominkach,  a wieczorem u nas po Mszy Świętej, koronka do Bożego Miłosierdzia z wyczytywaniem zmarłych. Kartki na wypominki roczne można będzie składać po 1 grudnia.
  4. W tym tygodniu w liturgii : W środę 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła a w sobotę św. Franciszka Ksawerego. Również w sobotę odpust w Maniowach. Suma o godz. 11:00 .
  5. Ponadto przypada w tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, piątek oraz sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, a w piątek do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Taca w I piątek miesiąca przeznaczona jest na cele misyjne kościoła. Spowiedź w piątek od godziny 15:00. W sobotę odwiedziny chorych w godzinach rannych, w ten dzień także adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:00.
  6. Przyszła niedziela 4 grudnia obchodzona jest w Polsce jako dzień pomocy kościołowi na wschodzie z inicjatywy Episkopatu Polski. Na ten cel będzie puszka przy wyjściu z Kościoła. W pierwszą niedzielę miesiąca zapraszamy do uczestnictwa w Liturgii w strojach góralskich oraz do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie pomiędzy mszami.
  7. U ministrantów jest do nabycia kolorowy miesięcznik dla dzieci STAŚ w cenie 10 zł. Na kartkach z intencjami zaistniała pomyłka, ponieważ Msze Święte gregoriańskie w grudniu będą odprawiane za śp. Marię Wojtaszek.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.