Niedziela Chrztu Pańskiego – 08 I 2023 – Krośnica

1. W dzisiejsze święto  Chrztu Pana Jezusa kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia a  rozpoczyna się okres zwykły w liturgii. Tradycyjnie jednak w naszym kraju aż do 2 lutego w kościele pozostają dekoracje Bożego Narodzenia i śpiewa się Kolędy.
  2. Serdeczne podziękowania za przyjęcie kapłanów i złożone ofiary przekazane podczas kolędy. Kto jeszcze nie miał wizyty duszpasterskiej a chce przyjąć, może się umówić indywidualnie.
  3. Dziś, OSP Krośnica, Sołtys i Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Krośnicy bardzo serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na “Opłatek dla mieszkańców” o godzinie 16.00 w remizie OSP. Podczas spotkania przewidziany jest występ scholii dziecięcej oraz słodki poczęstunek dla wszystkich.
  4. Taca z dzisiejszej niedzieli jak w każdą drugą niedziele miesiąca przeznaczona jest na inwestycje w naszym Kościele.
  5.  W tym tygodniu w liturgii: 13 stycznia wspomnienie świętego Hilarego bp i doktora Kościoła.
  6. W środę zapraszamy na spotkanie mężczyzn świętego Józefa, a w czwartek zainteresowanych Pismem świętym po Mszy Świętej wieczornej w Kluszkowcach do przyklasztornych salek.
  7. U ministrantów do nabycia dla dzieci styczniowy kolorowy numer miesięcznika Staś w cenie 10 zl.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  10. Komunikat: Wójt Gminy Krościenko nad Dunajcem informuje mieszkańców, że można składać wnioski na preferencyjny zakup węgla na rok 2023. Wnioski można składać do dnia 30.03.2023 r
  11. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłego w Krośnicy śp. Stanisława Oraczkę. Dobry Jezu.
  12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii gościom, solenizantom oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.