Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata ma nam uświadomić, że Chrystus jest Królem całego stworzenia – wszechświata. Jego panowanie nie wynika z jakichś dokonań, z wybrania czy z wywalczenia tej godności. On jest Królem, bo jest Bogiem-Człowiekiem, Stworzycielem i Odkupicielem. Z tego właśnie tytułu ma absolutną władzę. Bóg nie tylko stworzył świat, ale ciągle go stwarza i nim włada. Królestwo Jezusa jest czymś zupełnie innym od wszystkich królestw ziemskich. Dotyczy ono wszystkich narodów, wszystkich miejsc i wszystkich czasów. Ono już istnieje w Kościele, choć jeszcze nie zostało do końca wypełnione. Dlatego właśnie w codziennej modlitwie, którą zostawił nam sam Chrystus, wołamy z nadzieją: Przyjdź królestwo Twoje!
 2. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy adwent, nasze duchowe przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzisiejsza Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata jest ostatnią niedzielą tego roku liturgicznego. Od przyszłej niedzieli rozpoczyna się nowy rok liturgiczny.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej jest możliwość obejrzenia nowej kaplicy pogrzebowej od wewnątrz, zapraszamy. Proszę o pomoc 8 silnych mężczyzn w przesunięciu niezwykle ciężkiej chłodni.
 4. Wykaz płatność za węgiel:
  • Ulica Flisacka wpłaciły wszystkie rodziny
  • Ul. Ogrody wpłaciły wszystkie rodziny
  • Ul. Trakt Królewski wpłacili wszyscy
  • Ulica Dziołki nie wpłaciły trzy rodziny
  • Ul. Polna nie wpłaciły trzy rodziny
  • Ul. Józefa Robotnika nie wpłaciły dwie rodziny
  • Ulica Nowotarska nie wpłaciło 19 rodzin
  • Ul. ojca Leona nie wpłaciło 20 rodzin
  • Ulica Parkowa nie wpłaciło 6 rodzin
 5. Nabożeństwo szkaplerzne w sobotę o 15:50
 6. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 7. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 9. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.