I Niedziela Adwentu – 29 XI 2020 – Krośnica

 1. Dziś rozpoczyna się w kościele nowy rok liturgiczny zwany Adwentem. Jest to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Adwentowe msze święte roratnie o Matce Bożej będą od jutra w naszym Kościele. Zachęcamy dzieci do licznego udziału z lampionami.  
 2. Jak co roku, Caritas rozprowadza w okresie Adwentu świece wigilijne w cenie jednego obiadu, czyli około 8-10 zł, które można nabywać w zakrystii. Zachęcamy do podtrzymania pięknej tradycji śpiewu godzinek ku czci Matki Bożej przez Róże Różańcowe przed Mszą Święta roratnią.  
 3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek 30 listopada św. Andrzeja Apostoła, są to również imieniny naszego ojca proboszcza Andrzeja Guta, polecajmy go w tym dniu w naszych modlitwach, w czwartek 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana, misjonarza, a w piątek św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników, hutników i kamieniarzy. Ponadto w tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołań, w piątek do serca Pana Jezusa. Taca w tym dniu przeznaczona jest na cele misyjne kościoła, również w piątek spowiedź od godziny 15:30. Prosimy o zgłoszenie chorych do spowiedzi świątecznej, a w sobotę odwiedzimy chorych, adoracja NSPJ i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16:00. W pierwszą niedzielę miesiąca proszę o uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich i zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.
 4. Zachęcamy do trwania na modlitwie za zmarłych i zyskiwania odpustów za zmarłych. Wypominki kończymy w poniedziałek. Można już także składać wypominki roczne w zakrystii.
 5. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klasy 7 odbędzie się we wtorek po Mszy Świętej.
 6.  W przyszłą niedzielę  tj. 6 grudnia w Polsce obchodzimy dzień modlitwy i pomocy kościołowi na Wschodzie. Na ten cel będzie przeznaczona puszka po mszy świętej.  U ministrantów ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety ewangelizacyjnej Dobre Nowiny w cenie 1 zł.
 7. Zachęcamy młodzież i dzieci do przygotowywania ozdób świątecznych, które będą przeznaczone na kiermasz, który odbędzie się w niedzielę 11.12, a dochód z niego zostanie przekazany pogorzelcom. Ozdoby te można będzie składać w salce, na stole pingpongowym.
 8. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 11. Boże miłosierdziu polećmy zmarłych parafian z Kluszkowiec: śp. Mariana Leśnickiego, Helenę Wojtaszek, Józefa Kowalczyka. Dobry Jezu… 
 12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.