II Niedziela Adwentu – 6 XII 2020 – Krośnica

 1. Dziś już druga niedziela Adwentu. Niech ten adwentowy czas mobilizuje nas wszystkich do duchowej odnowy. Dzisiaj też przypada Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Z inicjatywy Episkopatu Polski zbierane są dziś w kościołach w Polsce ofiary do puszek na rzecz mieszkających tam katolików. Adwentowe Msze Święte roratnie o Matce Bożej są w naszym Kościele codziennie o godz.17:00. Zachęcamy dzieci do licznego udziału z lampionami.  
 2. Bóg zapłać za uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich, zachęcam do adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 3. Jak co roku Caritas rozprowadza w okresie Adwentu świece wigilijne w cenie jednego obiadu 8-10 zł, które można nabywać w zakrystii. Również w zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. Zachęcamy do podtrzymania pięknej tradycji śpiewu godzinek ku czci Matki Bożej przez Róże Różańcowe przed Mszą Święta roratnią.  
 4. Wyrażamy serdeczne podziękowania dotychczasowym ofiarodawcom naszej kaplicy pogrzebowej. Przypominamy, że w dalszym ciągu jest możliwość składania ofiar, w zakrystii, na dokończenie jej remontu.
 5. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie św. Ambrożego bp i doktora Kościoła, we wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o 8:00 i 17:00. W tym dniu Matka Boża zażyczyła sobie aby obchodzono tzw. ”godzinę łaski” od 12-13. Trwając na modlitwie w tej godzinie, Maryja obiecała wiele łask dla duszy i ciała. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
 6. W przyszłą niedziela, jak w każdą II niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
 7. Do końca grudnia można składać wypominki roczne na 2021 r. 
 8. U ministrantów jest do nabycia nowy numer gazety dla dzieci „Staś” jest to korowy miesięcznik, ten numer jest nt. Bożego Narodzenia w cenie 8 zł.
 9. Wraz ze Szkołą Podstawową w Krośnicy, zachęcamy młodzież i dzieci do przygotowywania ozdób świątecznych, które będą przeznaczone na kiermasz, który odbędzie się w niedzielę 20.12. Przedłużyliśmy termin, by więcej osób mogło przygotować swoje dekoracje. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany pogorzelcom. Ozdoby te można będzie składać w zakrystii.
 10. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 11. Witamy z powrotem naszą organistkę, Panią Kingę, która powróciła do nas po przerwie chorobowej, nasza liturgia znów będzie dużo bardziej radosna. Życzymy wielu łask Bożych i zdrowia oczywiście.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 14. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłe w ub. tygodniu parafianki z Kluszkowiec: śp. Annę Dziatkowicz i Alicję  Salamon. Dobry Jezu… 
 15. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.