III Niedziela Adwentu – 13 XII 2020 – Krośnica

 1. Dziś już trzecia niedziela Adwentu tzw. „Gaudete” – niedziela radości. Od dziś liturgia adwentowa nakierowana jest na bezpośrednie przygotowanie  do uroczystości Bożego Narodzenia . 
 2. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek w ub. niedzielę na potrzeby Kościoła na Wschodzie w wysokości 545 zł i 5 euro. Natomiast dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. 
 3. Adwentowe Msze Święte roratnie o Matce Bożej są w naszym Kościele codziennie od poniedziałku do piątku o godz.17:00. Zachęcamy dzieci do licznego udziału z lampionami.  
 4. W związku z licznymi zapytaniami już dziś informujemy, że tegoroczna wizyta duszpasterska tzw. kolęda, będzie miała charakter prywatny, tylko i wyłącznie na indywidualne zaproszenie. Kto pragnie przyjąć kapłana z taką wizytą, proszony jest o wypełnienie takiego zaproszenia, które jest wyłożone przy wyjściu z kościoła. W tegorocznej kolędzie nie będą uczestniczyć ministranci, jednak będzie można dla nich złożyć ofiarę w czasie kolędy. 
 5. Jak co roku Caritas rozprowadza w okresie Adwentu  świece wigilijne w cenie jednego obiadu 8-10 zł.  które można nabywać w zakrystii. Również w zakrystii są  do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny.
 6. SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA BRZECHWY W KROŚNICY ZAPRASZA DO UDZIAŁUW KONKURSIE  „ŚWIĄTECZNY STROIK BOŻONARODZENIOWY.”  Konkurs skierowany jest do uczniów szkoły. Prace podpisane (imię, nazwisko i klasa) należy składać do dnia 18 grudnia (tj. piątek) w Kościele. Zachęcamy młodzież i dzieci również do przygotowywania ozdób świątecznych. Dnia 20 grudnia (tj. niedziela) prace te będzie można zakupić podczas kiermaszu Bożonarodzeniowego. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc rodzinie, która ucierpiała w wyniku pożaru.
 7. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli budowę naszej kaplicy pogrzebowej, także anonimowemu ofiarodawcy, który kwotą 10000 zł sfinansował zakup oświetlenia i ogrzewania nowej kaplicy.
 8. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek, 14 grudnia, w naszym Zakonie Uroczystość św. Jana od Krzyża, doktora kościoła i reformatora NZ. Od 16 grudnia rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus. 
 9. Prosimy o zgłoszenie chorych w domach do spowiedzi świątecznej tych którzy nie korzystają ze spowiedzi w I piątki.
 10. Do końca grudnia można składać  wypominki roczne na 2021 r. 
 11. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 14. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.