XXXIII Niedziela Zwykła – 15 XI 2020 – Krośnica

 1. Dziękujemy za dar złożony na tacę w ub. niedzielę na potrzeby naszego kościoła w wysokości 1 477,9 zł.
 2. Wszyscy wiemy, że w Krośnicy miał miejsce pożar, który tak dotkliwie pozbawił całą rodzinę dobytku, niemal życia i dachu nad głową. Poruszenie i odzew mieszkańców na tą tragedię jest podziwu godny. Kontynuacją akcji pomocy dla tej rodziny, będzie zbiórka pieniędzy, którą sołtys, pan Tomasz Jankowski, przeprowadzi 19 i 20 listopada od godziny 16:00, po wszystkich domach w Krośnicy. Bardzo prosimy o ofiarność! Pamiętajmy także o nich w naszych modlitwach.
 3. Do akcji pomocy poszkodowanej rodzinie zapraszamy także młodzież i dzieci, a mianowicie prosimy o przygotowanie ozdób świątecznych, które będą przeznaczone na kiermasz, a dochód z niego zostanie przekazany pogorzelcom. Ozdoby te można będzie składać w salce, na stole pingpongowym.
 4. Do dowołania, w każdą niedzielę będzie odprawiana dodatkowa Msza Święta o godzinie 17:00.
 5. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek wspomnienie MB Ostrobramskiej, we wtorek wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, w środę bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w piątek św. Rafała Kalinowskiego – Patrona kościoła w Kluszkowcach. Odpust, będzie przeniesiony na sobotę, sumie odpustowej będzie przewodniczyć i głosił kazania o. Mariusz Wójtowicz, karmelita Bosy z Krakowa.
 6. Zachęcamy do trwania na modlitwie za zmarłych i zyskiwania odpustów za zmarłych.  Przypominamy, że za zmarłych polecanych w naszym kościele codziennie przez cały listopad wypominki po Mszy Świętej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 8:30. 
 7.  W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Po Mszy Świętej nabożeństwo i zawierzenie ludzkości Królowi Wszechświata.
 8. U ministrantów do nabycia jest  albumowe wydanie najciekawszych sanktuariów w Polsce ale mało znanych. Cena 15 zł. 
 9. Z bardziej pozytywnych wydarzeń: mamy przyjemność ogłosić, że nasza nowa kaplica pogrzebowa od tego tygodnia jest już gotowa do użytkowania. Dzięki waszej ofiarności i dzięki zaangażowaniu wielu osób jest to możliwe. Wszystkich nie wymienię, ale serdeczne Bóg zapłać za wkład w to dzieło: panu Tomaszowi Jankowskiemu i całej firmie, panu Krzysztofowi Góreckiemu za projekt i nadzór, panu Krzysztofowi Krężlowi, za wyłożenie posadzki, firmie „Wolski” za preferencyjne warunki zakupu kamienia, panu Stanisławowi Hrycowi, za prace elektryczne i wszystkim osobom, dzięki którym kaplica jest już prawie gotowa. Prawie jak zwykle robi różnicę, ponieważ jest jeszcze wcale nie tak mało do zrobienia: prac wykończeniowych wewnątrz, zadaszenia i schodów na zewnątrz, a także ocieplenia całej elewacji budynku. Wciąż jest potrzebne więc wasze wsparcie.
 10. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 13. Boże miłosierdziu polećmy zmarłych w ub. tygodniu naszych parafian z Kluszkowiec: śp. Katarzynę Toczek, Janinę Kurnat i Jana Palicę.  Dobry Jezu … 
 14. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.