Niedziela Zmartwychwstania – 17 IV 2022 – Kluszkowce

  1. Patrząc z bólem na rozgrywający się dramat  wojny, wznosimy dziś  nasze oczy do Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, bo do Niego należy ostatnie słowo, bo On ma moc wyprowadzić nas z największej zagłady . W strugach krwi i wody  daruje nam swoje zwycięstwo. Łącząc się w modlitwie pragniemy przekazać  Wam Drodzy Parafianie i dobroczyńcy naszego Klasztoru i Parafii oraz Wam Drodzy Goście najlepsze Życzynie, aby każde serce otworzyło się na ten dar oraz w promieniach Bożego miłosierdzia doznało głębokiego doświadczenia  owoców Paschy naszego Pana.
  2. Pragniemy wyrazić nasza wdzięczność za udział w Triduum Paschalnym i adorację : służbie liturgicznej , scholii, p. Organiście i wszystkim  włączającym się w liturgie słowa, asyście strażackiej, p. Joli i p. Janowi, br. Miłosławowi zakrystianowi i p. Marii   za dekoracje wielkanocne.
  3. Jutro drugi dzień świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie w tym dniu ofiary składane na tace w kościołach przeznaczone są na wsparcie katolickich uczelni w naszym kraju. Msze św. wg porządku niedzielnego. Również w ten dzień będzie zbiórka do puszek dla poszkodowanej rodziny w pożarze  8.04 w Łapszach N. gdzie spaleniu uległ budynek  gospodarczy z inwentarzem żywym /4 krowy i 30 owiec/
  4. Dziś i jutro nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15,00 w kościele od wtorku o godz. 18,45 przed  Mszą św. wieczorną.
  5. Przyszła niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. Po sumie wystawienie Najsw. Sakramentu do godz. 15,00 i zakończenie nowenny z godzina miłosierdzia. W tym dniu przynosimy do kościoła rodzinne skarbonki wielkanocne , którzy oszczędzali w okresie wielkiego postu i odmawiali sobie wielu przyjemności by teraz swój dar ofiarować dla potrzebujących. Jest to ostatnia niedziela miesiąca, suma góralska. Zapraszamy w strojach góralskich.
  6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Siedlarczyk Krystyna , Małgorzata Bednarczyk , Katarzyna Leśnicka , Alicja Łuczkowska. W kaplicy: Brzegowska Maria i Urszula Bednarczyk.
  7. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
  8. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.