Niedziela Miłosierdzia Bożego – 24 IV 2022 – Kluszkowce

 1. Dziś Niedziela Bożego Miłosierdzia, która jest źródłem naszej radości i mocy trwania przy Chrystusie. Po sumie będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15,00.W godzinie Miłosierdzia odnowimy akt Zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu oraz koronkę .
 2. Wszystkim którzy dziś składają swoje rodzinne skarbonki wielkopostne jako dar ołtarza składamy serdeczne Bóg zapłać. Od dziś rozpoczyna się w kościele Tydzień Miłosierdzia Dziękujemy tez za składane dary dla naszych gości z Ukrainy oraz za dar dla pogorzelców z Łapsz Niżnych wysokości 2790zł. i10 Euro.
 3. W tym tygodniu w liturgii :w poniedziałek 25 kwietnia święto świętego Marka ewangelisty, we wtorek świętego Wojciecha biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski , wiatek świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc maj, w którym zgodnie z tradycja gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej śpiewając litanie loretańskie. Nabożeństwa majowe będą przed mszą świętą wieczorna a rozpoczniemy w sobotę 30 kwietnia o godz. 18,30 z procesją w kościele. W kaplicy po Mszy świętej rano.
 5. W środę 27 kwietnia zapraszamy mężczyzn św. Józefa na spotkanie a w czwartek grupę biblijna po mszy świętej wieczornej.
 6. Również w przyszłą niedziele w Krośnicy przypada uroczystość odpustowa ku czci św. Józefa robotnika. Suma z procesja o godz. 11,30.
 7. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety Ewangelizacyjnej Dobre nowiny z ciekawym artykułem o miłosierdziu bożym oraz dla dzieci kolorowy miesięcznik Staś w cenie 10 zl.
 8. Już dzisiaj zapraszamy młodzież na wyjazd do 3,4 i 5 czerwca do miejsca chrztu Polski na pola Lednickie gdzie odbywa się ogólnopolskie Spotkanie Młodych, które gromadzi dziesiątki tysięcy osób. Wiele z nich, zarażonych entuzjazmem wiary, dzięki Lednicy odmieniło swoje życie.
 9. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Chryc Magdalena , Szczepanik Maria , Jagiełła Danuta i Wojtaszek Ewelina. W kaplicy: Bednarczyk Monika i Jabłońska Paulina.
 10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 11. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.