III Niedziela Wielkanocna – 1 V 2022 – Kluszkowce

 1. Rozpoczyna się miesiąc maj, zgodnie z tradycja gromadzimy się na modlitwie do Matki Bożej śpiewając litanie loretańskie. Nabożeństwa majowe będą przed mszą świętą  o godz. 18,30  . W kaplicy po Mszy świętej rano.
 2. Dziś odpust w Krośnicy ku czci św. Józefa Robotnika. Sumie odpustowej z procesja  o godz. 11,30 przewodniczyć będzie o. Marcin Skowronek.
 3. Wszystkim którzy  złożyli   swoje rodzinne skarbonki wielkopostne jako dar ołtarza dla Caritas w Niedziele Miłosierdzia kwotę 3570 zł. i 5 euro składamy serdeczne Bóg zapłać.
 4. W tym tygodniu w liturgii :w poniedziałek 2maja wspomnienie św. Atanazego, bp i doktora kościoła. To dzień flagi narodowej. Nie wstydźmy się naszego przywiązania do Ojczyzny i Maryi. Należy wywiesić flagi narodowe i maryjne. We wtorek 3 maja uroczystość  NMP Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego, w środę wspomnienie świętego Floriana, męczennika, Patrona Strażaków. Msza św. w int OSP Kluszkowce będzie odprawiona 3 maja o godz. 9,30 , w piątek wspomnienie świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
 5. W tym tygodniu tez przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w int powołań kapłańskich i zakonnych, w piątek do Serca PJ. Taca na cele misyjne kościoła, rano odwiedzimy chorych .Spowiedź w te dni rano od 6,30 – 7,00 i popołudniu od 18 – 19,30.W sobotę zmiana tajemnic różańcowych o godz.  18,00
 6.  3 maja będziemy Gościc  ks. Marka  będzie głosił kazania i kwestował na budowę kościoła do puszek.
 7. W przyszłą niedzielę w naszym kościele Uroczystość I Komunii św. o godz.11,00. W sobotę 7 maja o godz.16,30 nabożeństwo z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych a potem I spowiedź dla dzieci i rodziców.
 8. U ministrantów do nabycia nowy numer gazety Ewangelizacyjnej Dobre nowiny z ciekawym artykułem o miłosierdziu bożym oraz dla dzieci kolorowy miesięcznik Staś w cenie 10 zl.
 9. Wystrój kościoła znów został ubogacony nowymi elementami :na ambonkach pojawiła się dwie greckie litery: Alfa i Omega wpisane w parzenicę ,symbol Podhala. Jt odlew mosiężny złocony. Fundatorami są pp. Anna i Kazimierz Wolscy. Bóg zapłać.
 10. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Dawid Marek Kopytko, kawaler z Kluszkowiec i Aleksandra Jolanta Regiec, panna z Kluszkowiec. Kto by znał przeszkody do tego związku należy zgłosić je w kancelarii Parafialnej.
 11. Już dzisiaj zapraszamy młodzież na wyjazd do  3,4 i 5 czerwca  do miejsca chrztu Polski na pola Lednickie gdzie odbywa się ogólnopolskie Spotkanie Młodych, które gromadzi dziesiątki tysięcy osób. Wiele z nich, zarażonych entuzjazmem wiary, dzięki Lednicy odmieniło swoje życie.  
 12. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Teresa Kopytko , Janusz Łuczkowski , Bożena Urbaniak , Barbara Firek. W kaplicy:  Hryc Renata i Plewa Anna .
 13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 14. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.