Niedziela Palmowa – 10 IV 2022 – Kluszkowce

 1. Dziś rozpoczyna się święty czas Wielkiego Tygodnia, który upamiętnia ostatnie  dni życia Jezusa. Niedziela palmowa przypomina nam Jego uroczysty wjazd do Jerozolimy. Poświecenie palm na każdej mszy św. O godz. 16,00 ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali. Dziękujemy  za ofiary składane na kwiaty i dekoracje grobu Pańskiego.
 2. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna tylko we wtorek.
 3. Zegar Męki Pańskiej to inicjatywa do indywidualnego modlitewnego trwania na Triduum Paschalne, które rozpocznie się  w środę od godz.17,00 .Potrzeba przynajmniej 24 osoby aby podjęły się adoracji i rozważania Meki Pańskiej przez jedną godziną wyznaczonym sobie czasie. Zapisy w zakrystii do wtorku mszy świętej wieczornej.
 4. W liturgii 14 kwietnia przypada Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia  dwóch sakramentów; kapłaństwa i Eucharystii. Nie będzie mszy świętej rano. Msza święta Wieczerzy  Pańskiej sprawowana będzie w kaplicy oraz w kościele o godz.  18,00 po mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 22,00
 5.  Wielki Piątek –  to dzień Meki i śmierci Jezusa na krzyżu. W tym dniu kościół nie sprawuje mszy świętych, obowiązuje post ścisły obowiązuje wszystkich od 16 – 65 roku życia./jeden posiłek do syta bez mięsa/.Adoracja  od godz.7,00 rano. Wg porządku : od godz. 7-8 ul. Słoneczna ,Turystyczna Zielona  od 8-9 Strażacka, Kamieniarska, Wżarowa  od 9-10 dzieci z rodzicami klasy IV-VI i Róza sw. Teresy od Dz.J ,  10-11 Wspólna , Polna , Gorczańska , Pienińska , Stylchyn, Szkolna  od 11-12 dzieci  z klas 0-III z rodzicami ,Róża św. Józefa ,od 12 -13 Rozwojowa, Kluszkowianka , Karpacka , Borek , od 13-14 młodzież bierzmowana  od 14-15 ul. Zdrojowa i Leśna  O godz. 15,00 rozpocznie się nowenna do Miłosierdzia Bożego  z koronka.16-17 Róża MB Częstochowskiej , św. Rafała  O 17,30 Droga krzyżowa , a po drodze krzyżowej Liturgia Wielkiego Piątku, po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do grobu Pańskiego i adoracja do godz. 22,00 .Tak samo w kaplicy.
 6. Wielka sobota – 16.04, to dzień spoczynku Jezusa w grobie, to dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie. Od godz. 7,00 rano adoracja tak jak było w Wielki Piątek przez cały dzień do liturgii wieczornej, która rozpocznie się o godz.19,00 na placu przed kościołem od poświecenia ognia. Również w tym dniu należy zachować post ścisły aż do rezurekcji.  W kaplicy również o godz. 19,00.
 7. Święcenie pokarmów wielką sobotę będzie w kościele    od godz. 9,00 do 13,00 co 20 minut oraz w kaplicy na dole godz. 14,00.
 8. Wielkanoc – msza rezurekcyjna z procesją o godz. 6,00 rano będzie sprawowana w intencji dobroczyńców i przyjaciół naszej Parafii i Klasztoru. Prosimy o przygotowanie  procesji. O godz. 15,00  trzeci dzień nowenny do Miłosierdzia Bożego. Pozostałe msze święte jak w niedziele.
 9. Abu dobrze przygotować się do świąt Zmartwychwstania zachęcamy do skorzystania sakramentu pokuty. Spowiedź w naszym kościele rano od 6,30 -8.00 i popołudniu od 18,00 – 19,30 natomiast w  Czartek i piątek od 7,00 – 11,00 i popołudniu od 15,00 do 18,00 . Wielką Sobotę od 7,00 do 13,0 i od 15,00 – 19,00.
 10. W zakrystii są jeszcze do nabycia  świece tzw. paschaliki w cenie 10 zł. Świece można wykorzystać w liturgii Wielkiej soboty , zapalić przy śniadaniu wielkanocnym i wreszcie zapalić na grobie najbliższych jako symbol Zmartwychwstania.
 11.  Próby liturgiczne dla ministrantów przed Triduum Paschalnym będą: w środę o 17.30 i w czwartek o 10.00. Obecność obowiązkowa.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele: Firek Katarzyna , Halina Bochnak , Angelika Słowakiewicz , Elżbieta Zelek . W kaplicy: Batkiewicz Anna i Siedlarczyk Zofia.
 13. U ministrantów jest jeszcze do nabycia   kolorowy miesięcznik dla dzieci Staś w cenie 10 zl. oraz Głos karmelu w cenie 15 zł.
 14. Związku ze zbliżającymi się świętami zwracam się z prośbą o zbiórkę żywności dla naszych gości-uchodzców z Ukrainy , przebywających na terenie  naszej parafii. Dary można składać w kancelarii lub bezpośredni tam gdzie mieszkają.
 15. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej: www.parafiakluszkowce.pl
 16. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.