Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 9 VI 2019 – Krośnica

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego nazywana jest w Polsce „zielonymi świątkami”, a w liturgii kończy się okres wielkanocny. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła. Jutro w poniedziałek drugi dzień zielonych świat, obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Odpust parafialny w Maniowach. Za pobożne odmówienie hymnu do Ducha świętego można dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź, komunia, modlitwa w intencjach Ojca świętego.

2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek 11 czerwca – wspomnienie św. Barnaby Apostoła, w środę – wspomnienie 108 błogosławionych Męczenników II wojny światowej, wśród nich bł. O. Alfonsa Mazurka , Karmelity Bosego, w czwartek 13 czerwca św. Antoniego z Padwy – Doktora Kościoła, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To szczególny dzień modlitw o świętość kapłanów. Przyszła niedziela to niedziela Trójcy Świętej.

3. Od jutra 10 czerwca do końca miesiąca następuje zmiana godziny odprawiania Mszy Świętej w dni powszednie na 18:00

4. Trwają nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele po Mszy św. wieczornej.

5. We wtorek po mszy świętej wieczornej w salce spotkanie mężczyzn św. Józefa.

6. Zapisy na pielgrzymkę 22 czerwca Róż różańcowych do Ludźmierza potrwają do 20 czerwca. Wyjazd o godz. 8.30 z spod kościoła. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Cena 20 zł. Również Stowarzyszenie Mężczyzn św. Józefa organizuje pielgrzymkę mężczyzn w dniu 22 czerwca na tzw. Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Zapisy w wtorki po mszy św. wieczornej w grupie mężczyzn św. Józefa.

7. U ministrantów można nabyć miesięcznik „Głos Karmelu” poświęcony zagadnieniom z zakresu życia duchowego, w cenie 8 zł.

8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

10. Do związku małżeńskiego przygotowują się: Kamil Szczerba, kawaler z Limanowej i Sandra Oraczko, panna z Krośnicy, zapowiedź trzecia. Ewentualne przeszkody między tymi osobami prosimy zgłaszać w kancelarii parafialnej.

11. Proszono o ogłoszenie : Zarząd Zw.Podh. O/Kluszkowce informuje, że w przyszłą niedzielę tj 16.06. godz. 18,00 w Sali GOK Kluszkowce odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Udział członków obowiązkowy.

12. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłą śp. Annę Knutelską. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 16,00. Dobry Jezu a nasz Panie….

13. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.