Uroczystość Trójcy Świętej – 16 VI 2019 – Krośnica

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Świętej kończy okres komunii i spowiedzi wielkanocnej. Zgodnie z przykazaniami kościelnymi w okresie wielkanocnym należy przystąpić do komunii i spowiedzi św. Kto jeszcze nie wypełnił przykazania kościelnego może to dziś uczynić.

2. Dziękujemy za ofiarę ………….. zł złożoną na tacę na potrzeby naszego kościoła.

3. W czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna wyruszy z kościoła po Mszy Św. o godz. 11.00 trasą od kapliczki w górę o. Leona i z powrotem. Bardzo prosimy parafian o przygotowanie ołtarzy stacyjnych. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, dziewczynki do sypania kwiatków, Panie i Panów do sztandarów, figur i feretronów, strażaków do niesienia baldachimu. Zachęcamy do udziały w procesji w strojach regionalnych. W okresie Bożego Ciała trwa tzw. oktawa, dlatego codziennie po Mszy świętej i po litanii do Serca Pana Jezusa procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Zachęcamy do licznego udziału w procesji i w oktawie.

4. W czwartek z racji święta kancelaria będzie nieczynna.

5. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek św. br. Alberta, a w piątek św. Alojzego Gonzagi.

6. Zakończenie roku szkolnego w środę 19 czerwca. Msza Święta dla uczniów i Grona Pedagogicznego o godz. 8.15.

7. Zapisy na pielgrzymkę 22 czerwca Róż różańcowych do Ludźmierza do 20 czerwca. Wyjazd o godz. 8.30 z spod kościoła. Zapisy na wyjazd w zakrystii. Cena 20 zł. Również Stowarzyszenie Mężczyzn św. Józefa organizuje pielgrzymkę mężczyzn w dniu 22 czerwca na tzw. Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Zapisy w wtorki po mszy św. wieczornej w grupie mężczyzn św. Józefa.

8. Już dziś informujemy, że 24 czerwca będzie prowadzona zbiórka zużytego sprzętu RTV i AGD do godz. 16.00. Sprzęt można przywozić pod kościół w Kluszkowcach. Dochód przeznaczony ze zbiórki przeznaczony jest na pomoc misjom.

9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

11. Nabożeństwo do MB Szkaplerznej w sobotę o godzinie 16:45.

11. Zarząd Zw. Podh. O/Kluszkowce informuje, że dziś o godz. 18,00 w Sali GOK Kluszkowce odbędzie się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Udział członków obowiązkowy.

13. We wtorek odbędzie się zebranie wszystkich strażaków w remizie OSP Krośnica o godzinie 19.00. Obecność obowiązkowa.

14. Spotkanie ministrantów w środę o godzinie 16:00.

15. Spotkanie scholi w czwartek (Boże Ciało) o godzinie 10:00 w strojach góralskich.

16. Turystom Gościom, Solenizantom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.