Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 24 V 2020 – Kluszkowce

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, którą dzisiaj przeżywamy, jest dopełnieniem tajemnicy Zmartwychwstania Chrystusa – powrotu do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając nam jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas Ducha Świętego. Przyszła niedziela to niedziel Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. W sobotę 30 maja w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego, po Mszy św. wieczornej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitewne czuwanie do godz. 22.00. Suma w niedzielę o godz. 11.30 będzie odprawiana jako Msza św. po góralsku. Zachęcamy do uczestnictwa w tradycyjnych strojach.

2. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej modlitwy za nasze mamy, te żyjące i zmarłe. Ponadto w tym tygodniu w liturgii: we wtorek wspomnienie św. Filipa Nereneusza, w piątek św. Urszuli Ledóchowskiej, a w czwartek 28 maja rocznica śmierci sługi bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, na którego beatyfikację oczekujemy.

3. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw majowych z procesją, a od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Podobnie jak nabożeństwa majowe pół godziny przed mszą św. wieczorną.

4. Korzystając ze złagodzonych norm w czasie pandemii dotyczących obecności w zgromadzeniach, zapraszamy do osobistej obecności w kościele. Jak na razie w naszym kościele na żadnej Mszy św. nie przekroczono limitu 102 osób. Musimy wychodzić powoli z domu do normalnego życia. W miesiącu czerwcu wraz z rodzicami planowana jest I Komunia Św. dzieci. Również wznawiamy spotkanie grupy Mężczyzn św. Józefa we wtorki po Mszy św. wieczornej oraz grupy biblijnej w środy. Są to grupy nie przekraczające 10 osób dlatego spotkania mogą odbywać się przy zachowaniu nakazanych środków bezpieczeństwa.

5. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

6. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

7. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.