VI Niedziela Wielkanocna – 17 V 2020 – Kluszkowce

1. Od dziś, po złagodzeniu przepisów co do liczebności zgromadzeń, w naszym kościele mogą uczestniczyć jednorazowo na Mszy św. czy nabożeństwie 102 osoby. Powoli można już opuszczać mieszkania by uczestniczyć osobiście we Mszy św. w kościele, choć dalej obowiązuje noszenie maseczek i zachowanie odpowiedniej odległości.

2. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby kościoła w ubiegła niedzielę. Zebraliśmy 2030 zł.

3. Dziś i jutro Kościół w Polsce trwa na dziękczynieniu za dar osoby świętego Jana Pawła II z okazji stulecia Jego narodzin 18 maja.

4. W tym tygodniu w Kościele w poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i w intecji krajów, w których panuje głód. Zaś w liturgii: w środę wspomnienie św. Bernarda ze Sieny, w czwartek św. Jana Nepomucena – męczennika, a w piątek wspomnienie św. Rity. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W tym trudnym okresie pandemii koronawirusa zawierzmy Maryi życie nasze i naszych bliskich. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 18.30, a w kaplicy w niedzielę po Mszy św.

6. Przypominamy o spowiedzi i komunii św. wielkanocnej. To przykazanie kościelne nadal obowiązuje i nie było od niego dyspensy. Okres wielkanocny, trwający do Niedzieli Trójcy św., powoli dobiega końca. Okazja do spowiedzi jest u nas podczas każdej Mszy św.

7. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w kościele i w kaplicy.

8. Miłosierdziu Bożemu polecamy zmarłego w ubiegłym tygodniu śp. Eugeniusza Regiec. Dobry Jezu, a nasz Panie…

9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń i w gablocie przed kościołem, jak też na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl

Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.