Niedziela Uroczystości Wszystkich Świętych – 1 XI 2020 – Krośnica

  1. Dziś Kościół oddaje cześć tym wszystkim, którzy weszli do chwały niebieskiej a nam ukazuje drogę do świętości. Porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej na cmentarzu. Bardzo prosimy o indywidualne nawiedzanie grobów. W pierwszą niedzielę miesiąca bardzo dziękuję za uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich i zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu także w intencji naszych zmarłych.
  2. Jutro w poniedziałek 2 listopada Kościół obchodzi uroczystość Wszystkich wiernych zmarłych, czyli dawny dzień zaduszny. Msze św. w kościele o 8:00 i 17:00. Zachęcamy od środy do nawiedzenia cmentarza korzystając z przywileju jaki Stolica święta  wydłużyła  ze względu na pandemię na  cały listopad, z możliwością zyskania odpustów za zmarłych. Z tego przywileju mogą tez korzystać chorzy nie wychodząc z domów aby duchowo nawiedzali cmentarz, groby swoich bliskich za których chcą ofiarować odpust. Odpust można zyskać pod zwykłymi warunkami tj.: spowiedź i komunia święta, odmówić Wierzę w Boga Ojca, dowolna modlitwa w int. Ojca św. i za zmarłych. Taki odpust możemy uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia za jedna duszę. Okazja do spowiedzi jest codziennie podczas każdej mszy św.
  3. Pamiętajmy że modląc się za zmarłych pomagamy tym którzy przebywają w czyśćcu, ofiarując im dar naszej modlitwy. Za zmarłych polecanych w naszym kościele codziennie przez cały listopad wypominki po Mszy Świętej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 8:30. 
  4. W tym tygodniu  przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. W piątek spowiedź od godziny 15:30 oraz nabożeństwo do NSPJ po Mszy Świętej, a taca przeznaczona jest na cele misyjne. W sobotę rano odwiedziny chorych oraz adoracja NSPJ i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 16:00.
  5. Zapraszamy do udziału w RÓŻAŃCU DO GRANIC NIEBA w dniach od 1-8 listopada jako modlitwy o pojednanie, przebaczenie i uzdrowienie wszelkich ran związanych z utratą dziecka nienarodzonego oraz wybaczenie całego zła, które miało miejsce w naszym kraju, wobec nienarodzonych dzieci, profanacji naszych kościołów, bluźnierstw. Różaniec będziemy odmawiać o godz.16:30 w kościele, a w niedziele po Mszy Świętej o godz. 11:00. Prosimy by różaniec odmawiały poszczególne Róże. I tak w poniedziałek niech zacznie róża Zofii Klimczak, a później w kolejności: Stanisławy Kundziarz, Ireny Siedlarczyk, Barbary Oleksy, Katarzyny Góreckiej.
  6. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
  7. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.
  8. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  9. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.

Rozliczenie z ofiary złożonej na sprzątanie i dekoracje w naszym Kościele za rok 2020.

Po wypłaceniu Pani Celinie Jaworskiej za przygotowanie i dekoracje naszego Kościoła, w niedziele i święta, jak również przygotowanie szopki bożonarodzeniowej, Ciemnicy, grobu Pańskiego, utrzymanie kwietników wokół Kościoła oraz zakup potrzebnych do tego artykułów tj. środków czystości , akcesoria ołtarzowe takie jak świece, wkłady do świec, ochrony do nich, baterie, żarówki, a także obrus ołtarzowy, komża oraz 2 alby kapłańskie. A także  po wypłacie Pani Dorocie Wojtaszek miesięcznej należności za sprzątanie w Kościele, wygospodarowano 850 zł, którą to kwotę wraz z zebraną składką z kolędy czyli 5000 zł pan Kościelny w tym roku przeznacza na remont Kaplicy.

Dla zainteresowanych wszystkie rachunki są do wglądu w Zakrystii.

Wszystkim , którzy pomagają w dekoracji naszego Kościoła, ofiarując kwiaty ze swoich ogródków serdecznie dziękujemy.

                                                                                               Z poważaniem

 Zakrystianin

Ogłoszenie Marszałka województwa

Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Małopolski!

Stolica Apostolska w decyzji wydanej 5 października br., w dniu wspomnienia liturgicznego Świętej Faustyny Kowalskiej — apostołki Bożego Miłosierdzia, z którego kultem szczególnie związany był Święty Jan Paweł Il potwierdziła, że Święty Jan Paweł Il jest Patronem przed Bogiem Województwa Małopolskiego.

Kiedy kilkanaście miesięcy temu, 31 maja 2019 roku, Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął rezolucję kierowaną do Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego oraz Biskupów Ordynariuszy diecezji obejmujących w części tereny naszego regionu, dotyczącą ustanowienia Papieża-Polaka patronem Województwa Małopolskiego, zwracano w niej uwagę na szczególne więzi łączące Go z ziemią rodzinną, a także podkreślano wyjątkowe przywiązanie Małopolan do osoby i nauczania Jana Pawła Il.

Jako odpowiedź na decyzję Stolicy Apostolskiej, 26 października br. Sejmik Województwa Małopolskiego przyjął Deklarację w sprawie ustanowienia patronem naszego regionu Świętego Jana Pawła Il. Jako Radni Województwa Małopolskiego wyraziliśmy w niej nadzieję, że to wydarzenie może i powinno stać się elementem łączącym naszą małopolską społeczność.

Głęboko wierzymy, że Jan Paweł Il, głowa Kościoła Katolickiego, ale także przenikliwy humanista, myśliciel, obserwator i uczestnik znaczących wydarzeń przełomu XX i XXI wieku, może i powinien połączyć na nowo nas — Małopolan — zarówno wierzących w Boga, dającego początek wszelkim wartościom, jak i niewierzących, którzy uniwersalne wartości prawdy, sprawiedliwości, dobra i miłości wywodzą z innych źródeł i tak jak wierzący czerpią ze wspólnej historii i tradycji naszego regionu, bogactwa zabytków przeszłości i wyjątkowego piękna otaczającej nas przyrody, które także dla Świętego Jana Pawła Il były tak ważne.

Małopolska zyskała swojego patrona w roku 42. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, jubileuszu 100-lecia urodzin Papieża-Polaka i 15. rocznicy Jego śmierci. To dla nas szczególny znak, który możemy odbierać jako zachętę do lepszego poznania Jego nauki i Jego życia.

Wierzę, że tak się stanie, bo poczucie więzi, odpowiedzialności i troski za siebie nawzajem są nam w tej chwili, w dobie pandemii koronawirusa, szczególnie potrzebne.

Witold Kozłowski

Marszałek Województwa Małopolskiego Kraków, październik 2020 r.