XXXII Niedziela Zwykła – 8 XI 2020 – Krośnica

  1. Dziś przeżywamy w Polsce XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Na świecie jest prawie 200 milionów  dyskryminowanych i prześladowanych chrześcijan.
  1. Taca zebrana dziś przeznaczona jest na potrzeby naszego kościoła.
  1.  Związku zaostrzoną sytuacja epidemiologiczną jednorazowo może być na Mszy Świętej w naszym kościele do 30 osób. Prosimy o zachowanie wskazań służb sanitarnych.
  1. Przez cały miesiąc listopad możemy zyskiwać odpusty zupełne za zmarłych za nawiedzenie cmentarza lub kościoła,  a chorzy nawet w domu pod zwykłymi warunkami. Pamiętajmy że modląc się za zmarłych pomagamy tym którzy przebywają w czyśćcu, ofiarując im dar naszej modlitwy. Za zmarłych polecanych w naszym kościele codziennie przez cały listopad wypominki po Mszy Świętej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 8:30. 
  1.  W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek rocznica poświęcenia Bazyliki  Laterańskiej w Rzymie. Jest to tzw. bazylika Papieska., we wtorek wspomnienie św. Leona wielkiego, papieża, w środę św. Marcina z Tours. W tym dniu przypada narodowe Święto 102 rocznica  odzyskania niepodległości. W czwartek  wspomnienie św. Jozafata bp i męczennika. Na święto Narodowe należy wywiesić flagi.
  2. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.
  3. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
  4. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
  5. Bożemu miłosierdziu polećmy zmarłych w ub. tygodniu naszych parafian z Kluszkowiec: śp. Agnieszkę Palica, Władysława Kapuśnika i Stanisława Łuszcza. Dobry Jezu   … 
  6. Wszystkim parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.