Niedziela Świętej Rodziny – 31 XII 2023 – Kluszkowce

 1. Dziś przeżywamy niedzielę świętej rodziny a zarazem jest to ostatnia niedziela roku kalendarzowego. Na mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo dziękczynno- przebłagalne oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 21,00 by w cichej
  modlitwie podziękować Bogu za otrzymane łaski w kończącym się roku. Adoracje
  zakończy Apel Jasnogórski.
 2. Juto Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze św. wg porządku
  niedzielnego.
 3. W tym tygodniu w liturgii : 2 stycznia wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjansu, biskupów i doktorów Kościoła. Ponadto przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w te dni rano od 6,30 do 7,00 i popołudniu od 17 do 18. W czwartek po mszy św. Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne , w piątek do Serca PJ a w sobotę zmiana tajemnic różańcowych o godz.16,30 i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek odwiedzimy chorych. Taca pierwszopiątkowa na cele misyjne kościoła.
 4. W sobotę 6 stycznia przypada Uroczystość Trzech Króli. Porządek mszy św. niedzielny. W tym dniu w kościołach poświęcana jest kreda i kadzidło. Palone kadzidło ma nam przypominać, że tak jak wonny dym kadzidła ma się wznosić do nieba nasza modlitwa.
 5. Dziecięcy Zespół Regionalny Lubań oraz Orkiestra dęta OSP Maniowy zapraszają na koncert kolęd 6 stycznia o 10.30
 6. Serdeczne Bóg zapłać za sprzątanie i złożone ofiary na kwiaty w tym tygodniu w
  kościele: Gancarczyk Irena , Łukaszka Anna , Jandura Jolanta , Monika Kowalczyk. W
  kaplicy : Zachwieja Grażyna , Skupień Beata , Gacek Katarzyna.
 7. Komunikat; W sobotę 6 stycznia o godz. 18,00 w remizie będzie zebranie sprawozdawczo-wyborcze OSP Kluszkowce. Do udziału zapraszają Prezes i naczelnik wszystkich strażaków i zainteresowanych mieszkańców.
 8. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są na tablicy ogłoszeń w gablocie
  przed kościołem, jak też na naszej stronie parafialnej:  www.parafiakluszkowce.pl
 9. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy 
  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.