BOŻE NARODZENIE – 25 XII 2023 – Kluszkowce

 1. W szczególnym okresie jakim jest dzień Bożego Narodzenia składamy sobie wzajemnie życzenia. Również i my jako duszpasterze pragniemy wszystkim przekazać życzenia : Przeżywając Uroczystość Narodzenia Pańskiego ,pragnę przekazać Wam najlepsze życzenia; wspaniałych ,spokojnych i zdrowych Świat Bożego Narodzenia, pełnych wiary i nadziei oraz zachwytu na cudem ,który świętujemy od ponad dwóch tysięcy lat. Niech Boże Dziecię daje nadzieje na lepszy czas pokoju i radości.
 2. Jutro drugi dzień Bożego narodzenia. Kościół w liturgii wspomina św. Szczepana –męczennika. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca przeznaczona jest na katolickie uczelnie w naszym kraju tj. UP JP II w Krakowie i KUL w Lublinie
 3. W tym tygodniu w środę rozpocznie się wizyta duszpasterska w naszej parafii tzw. Kolenda. Prosimy aby w widoczny sposób okazać że w danym domu oczekuje się kapłana z błogosławieństwem Bożym. Stół należy nakryć białym obrusem na nim krzyż woda świecona i Pismo św. Kolędę rozpoczniemy od godz. 8,30. Prosimy o przyjazd po księdza rano . Kto z mieszkańców nie będzie mógł przyjąć księdza, może uzgodnić kolędę z proboszczem w innym czasie. Plan kolędy na stronie internetowej Parafii i przy wyjściu z kościoła . i tak:
  27.12 godz. 7,30 – środa
  1.ul. Zielona, Karmelicka po stronie kaplicy ,Przedszkolaków i Cegielniana.
  2.ul.Podhalańsja od nr 1 do 78
  3 . ul. podhalańska od nr 3 do 77
  4.ul. Kamieniarska od nr 31 w dół i ul. Modrzewiowa
  5.ul. Kamieniarska od nr 29 do 1
  28.12 – czwartek
  1.ul.Kluszkowianka od nr.1 /p. Firek/ i ul. Rozwojowa do góry/nr.50/
  2.ul.Karmelicka od nr 1 i ul. Turystyczna
  3. ul. Szkolna od nr 1 ,
  4. ul. Karpacka, Pienińska i Borek
  5. ul. Przemysława ,Polna i Wspólna
  29.12 – piątek
  1.ul Zdrojowa
  2.ul.Leśna od góry i Gorczańska
  3.ul.Słoneczna od nr.2a
  4.ul.Strażacka i Sądecka
  5.ul. Wżarowa
  30.12- sobota
  Ul. Stylchyn od pp. Babik ,Pawlikowscy …..
 4. Z racji kolędy w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ważne sprawy po mszy św. wieczornej.
 5. Wszystkim solenizantom, jubilatom tego tygodnia oraz parafianom i gościom życzymy  obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.