Niedziela Świętej Rodziny – 29 XII 2019 – Krośnica

1. Bardzo serdeczne podziękowania i szczere Bóg zapłać za wszelką pomoc w przeżywaniu świąt Bożego Narodzenia: służbie liturgicznej, scholi, panu Marianowi, pani organistce – pani Kindze.

2. Od poniedziałku dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej:

NOWOTARSKA Numery parzyste od nr 4  30.12

FLISACKA                                                          31.12

TRAKT KRÓLEWSKI, ROMOWIE               2.01

NOWOTARSKA Numery nieparzyste (od początku i od końca)  3.01

O. LEONA 158-28                                             4.01

ŚW. JÓZEFA                                                      5.01 od godziny 12:00

O. LEONA numery 26-3                                 5.01 od godziny 12:00

Kto z mieszkańców nie będzie mógł przyjąć w tym terminie kapłana, może uzgodnić termin kolędy w innym czasie. Pan kościelny prosi także aby ofiara przeznaczona dla niego była zbierana podczas kolędy przez kapłana

3. W środę 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Bożej Rodzicielki. Msze św. wg porządku niedzielnego.

4. W sylwestra tj 31 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Pilne sprawy po Mszy św. wieczornej.

5. W tym tygodniu w liturgii w czwartek 2 stycznia wspomnienie świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu , biskupów i doktorów Kościoła.

6. Ponadto w tym tygodniu przypada: I czwartek , piątek i sobota. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie , zakonne i misyjne z naszej parafii. W piątek nabożeństwo do NSPJ, a taca przeznaczona jest na cele misyjne. Okazja do spowiedzi w piątek 16.00. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo pierwszych sobót i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.

7. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

8.  W pierwszą niedzielę miesiąca  zapraszamy do uczestnictwa w liturgii w strojach regionalnych oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.

9. We wtorek 31 grudnia zakończenie roku 2019. Msza św. dziękczynno-błagalna z nabożeństwem na zakończenie roku o godz. 17.00.

10. Kilka miesięcy temu został pomalowany dach kościoła, czego koszt wyniósł 10 000 zł, na przyszły rok planowaną inwestycją jest remont pomieszczeń na parterze domu o. Leona i zamontowanie tam chłodni dla zmarłych.

11. Do końca grudnia można składać wypominki roczne na 2020 r.

12. 6.01 po Mszy Świętej o 8:30 uczniowie Szkoły Podstawowej zaprezentują Jasełka.

13. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.

14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień oraz ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.

15. Turystom Gościom, Solenizantom, Jubilatom oraz Parafianom życzymy dobrego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.