Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1 I 2020 – Krośnica

1. Na progu nowego 2020 roku pragniemy przekazać wszystkim najlepsze życzenia. Niech doświadczenie Bożej Opatrzności, która wszystkim kieruje ku dobremu, pozwoli z ufnością podejmować czekające was zadania w Nowym Roku 2010.Wszelkie trudności i niepokoje złóżmy u stóp Maryi , Patronki dnia dzisiejszego, chroniąc się pod jej płaszcz –szkaplerz przemożnej opieki , jak i jej opiekuna św. Józefa. Niech Boże Dzieciątko Jezus błogosławi wasze rodziny i domy , miejsca pracy i odpoczynku. Niech obdarza zdrowiem duszy i ciała, pełnią łask przepaja serca w trudnych czasach. Jeszcze raz życzymy wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

2. Od czwartku, 2-go stycznia ciąg dalszy wizyty duszpasterskiej wg porządku:

TRAKT KRÓLEWSKI, ROMOWIE                                                                        2.01

NOWOTARSKA Numery nieparzyste (od początku i od końca)          3.01

O. LEONA 158-28 (od góry oraz od nr 88)                                                        4.01

ŚW. JÓZEFA (od nr 46)                                                                                               5.01 od godziny 12:00

O. LEONA numery 26-3                                                                                             5.01 od godziny 12:00

Kolęda rozpoczyna się od godz. 8.00, z wyjątkiem 5.01, kiedy to rozpocznie się o godzinie 12:00. Kto z mieszkańców nie będzie mógł przyjąć w tym terminie kapłana, może uzgodnić termin kolędy w innym czasie. Pan kościelny prosi także aby ofiara przeznaczona dla niego była zbierana podczas kolędy przez kapłana

3. W tym tygodniu przypada: I czwartek , piątek i sobota. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii. W piątek nabożeństwo do NSPJ, a taca przeznaczona jest na cele misyjne. Okazja do spowiedzi w piątek 16.00. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi. Nabożeństwo pierwszych sobót i adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.

4. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie.

5. W pierwszą niedzielę miesiąca  zapraszamy do uczestnictwa w liturgii w strojach regionalnych oraz do adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.

6. 6.01 po Mszy Świętej o 8:30 oraz o godzinie 10:30 uczniowie Szkoły Podstawowej zaprezentują Jasełka.

7. Wszystkim Parafianom, Gościom obecnych na Eucharystii życzę radosnego świętowania dzisiejszej Uroczystości Bożej Rodzicielki i Błogosławionego Nowego Roku.