Niedziela Świętej Rodziny – 27 XII 2020 – Krośnica

 1. Bardzo serdeczne podziękowania i szczere Bóg zapłać za przekazane nam życzenia świąteczne i wszelką pomoc, a także za dary na świąteczny stół. Przede wszystkim jednak za przygotowanie kościoła do świat Bożego Narodzenia, pani Celinie Jaworskiej, panom montującym szopkę i ustawiającym choinki oraz licznie zgromadzonej młodzieży i dzieciom. 
 2. 19 grudnia w Maniowach miał miejsce groźny pożar budynku mieszkalnego, który spowodował zniszczenie dachu, okien, instalacji elektrycznej a także pomieszczeń mieszkalnych, które wymagają kapitalnego remontu. Na ten cel będzie zbiórka do puszek dla poszkodowanej rodziny w najbliższą niedzielę 3.01.
 3. W tym tygodniu w liturgii: w poniedziałek, 28 grudnia wspomnienie świętych  młodzianków, męczenników, w czwartek ostatni dzień 2020 r. Msza Święta i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz.17:00, w piątek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte wg porządku niedzielnego. 2 stycznia, w I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające niepokalanemu Sercu Maryi i adoracja NSPJ o godz.16:00. W pierwszą niedzielę miesiąca bardzo proszę o uczestnictwo w liturgii w strojach góralskich i zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami.
 4. W czwartek tj. 31 grudnia kancelaria będzie nieczynna.
 5. 1.01 i 3.01 msze wg porządku niedzielnego, z dodatkową Mszą Świętą o godzinie 17.00.
 6. W poniedziałek  28 grudnia rozpocznie się  wizyta duszpasterska tzw. kolęda dla tych rodzin które wcześniej złożyły zaproszenie dla kapłana. Jak była wcześniej informowaliśmy, w tym roku nie będą towarzyszyć ojcu ministranci, jednak postarajmy się wynagrodzić  im  posługę składając dla nich ofiarę u kapłana. Kolęda rozpoczyna się od godz. 8.00. W czasie kolędy Msze Święte w dni powszednie będą sprawowane o godzinie 7.30, z wyjątkiem sylwestra i pierwszej soboty, kiedy to Msza Święta będzie o 17:00.
 7. Plan Kolędy wg ulic:
  • 28.12 ul. O. LEONA – numery parzyste od góry do kapliczki,
  • 29.12 ul. O. LEONA – numery nieparzyste od góry do kapliczki, ul. ŚW. JÓZEFA ROBOTNIKA – od końca ulicy,
  • 30.12 ul. NOWOTARSKA – numery nieparzyste od początku numeracji, ul. OGRODY
  • 31.12 ul. TRAKT KRÓLEWSKI, Romowie,
  • 1.01 od godziny 12:00, ul. O. LEONA – od kapliczki w dół, ul. DZIOŁKI, 
  • 2.01 ul. NOWOTARSKA – numery parzyste od końca numeracji, ul. FLISACKA – od początku numeracji,
  • 3.01 od godziny 12:00, ul. PARKOWA – od początku numeracji, ul. POLNA – od początku numeracji,
 1. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Józefa do skarbony na kracie przy wyjściu z kościoła.
 2. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na sprzątanie oraz kwiaty.
 3. Intencje mszalne na najbliższy tydzień i ogłoszenia wywieszone są na tablicy ogłoszeń, jak też dostępne są na naszej stronie internetowej: www.parafiakluszkowce.pl.
 4. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych w ubiegłym tygodniu parafian: śp. Władysława Bielawskiego z Krośnicy oraz śp. Andrzeja Salomona i Emanuela Hamrusa z Kluszkowiec. Dobry Jezu, a nasz Panie…
 5. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej parafii, solenizantom  oraz parafianom życzymy dobrego odpoczynku  i błogosławionego tygodnia.